Čeští reprezentanti do Švýcarska a Německa

O víkendu se uskuteční závěrečné závody II. periody Světového a Kontinentálního poháru skokanů. Na dvojzávod ve švýcarském Engelbergu na můstku HS 137 nominoval šéftrenér Richard Schallert čtveřici – Roman Koudelka, Martin Cikl, Jan Matura a vítěze obou harrachovských FIS Cupů Antonína Hájka. Všichni jsme zvědavi jak si povede po dvou skvělých 4. místech na normálním můstku ve Villachu lomnický Roman Koudelka na velkém můstku.

V německém olympijském středisku Garmisch-Partenkirchen otevírají pořadatelé v pátek 21. prosince totálně zrekonstruovaný velký můstek HS 140 dvojzávodem Kontinentálního poháru na který trenér Matjaž Zupan nominoval pětici – Jakub Janda, Borek Sedlák, Jan Mazoch, Lukáš Hlava a Ondřej Vaculík, který obsadil dvakrát 2. místo na FC Harrachov.

Před Jakubem Jandou stojí jasný cíl, jasně bodovat pro dosažení alespoň 3. místa v průběžné klasifikaci CoC, což by zvýšilo startovní kvótu českých skokanů na ve 3. periodě SP. Současně mu to poskytne možnost pořádně vyzkoušet nový můstek na kterém proběhne Novoroční závod německo-rakouskéhoTurné čtyř můstků, ve kterém před dvěma lety zvítězil.

Všem našim reprezentantům držíme palce v očekávání příznivých výsledků v celé nové zimní sezóně 2007/2008.

Průběžné pořadí skokanů a dorostenců ke stažení:
[filename=prubezne-poradi-cp-16.12.07.xls] [filesize=prubezne-poradi-cp-16.12.07.xls]
[filename=prubezne-poradi-cp-dorostenci-16.12.07.xls] [filesize=prubezne-poradi-cp-dorostenci-16.12.07.xls]

Foto: Můstek v Garmisch-Partenkirchen (zdroj: gapa.de)