Čeští skokani budou pomáhat golfem

Padesát sedm tisíc korun, tolik je přání pořadatelů, jakožto i účastníků, vybrat na golfovém turnaji ELVIA – PRO Ski Jumping Golf Cup, který se bude konat již zítra na golfovém hřišti na Karlštejně. Účast na turnaji neodmítla reprezentační dvojice Lukáš Hlava a Roman Koudelka. Flight doplní jejich trenér David Jiroutek a asistent trenéra Radek Žídek.

Z původně tenisového turnaje se stal golfový, a proto se letos na pátý turnaj ze série GAAN SPORT GOLF TOUR 2012 podívají golfisté všech možných handicapů (nejlepší HCP na turnaji: 4,0; nejhorší: základní 54). Sami skokané jsou na přibližně stejné úrovni (R. Koudelka 31,5 a L. Hlava 34), jejich trenér je však podle handicapu o mnoho zkušenějším golfistou (D. Jiroutek 24,0).

Golf je podle Davida Jiroutka ideální sport pro skokany na lyžích: „Golf děláme kvůli koncentraci. Těch deset sekund na nájezdu je neobyčejně psychicky náročných a při golfu se dostanou kluci do podobné situace mnohokrát za den. To ve fotbale nenajdeme. Při golfu, stejně jako skocích na lyžích jde o pohyb na hraně. V půlce švihu už také nemohou nic změnit. Stejné je to ve vzduchu. Proto vše musí být od začátku precizní. A golfová příprava nám pomáhá.

Již zmíněných 57 140Kč se bude snažit společnost GAAN CZ, pořadatel turnaje, vydělat na charitativním prodeji golfových polokošil. Pomohou tím Zuzance Janištinové, která v pěti letech svého života trpí mozkovou obrnou, k léčbě v lázních Klímkovice, kde snad dojde k rozvoji mentálních a fyzických dovedností Zuzanky.

Zdroj: cgf.cz, sport.cz
Foto: Lukáš Hlava (zdroj: archiv)