CoC hlásí zrušený závod v polské Wisle

Letošní zima trhá teplotní rekordy, sníh se sotva drží jen ve vysokohorských polohách a potíže tak mají i organizátoři závodů v zimních sportech. Aktuálně počasí nedovolí uskutečnit závod skokanů na lyžích v rámci Kontinentálního poháru mužů v polské Wisle. Mělo se zde skákat 4. a 5. ledna 2014. A ohroženo je i konání SP na tomtéž můstku.

Jak řekl viceprezident Polského lyžařského svazu (PZN) Andrzej Wąsowicz, situace na můstku Malinka znemožňuje trvalejší zasněžení a tím i uskutečnění závodů ve skocích na lyžích. [i]„Před chvíli jsem se vrátil z vrcholu můstku, není možné zde nyní skákat. Jediným logickým vyústěním je odvolání závodu. Neexistuje žádný způsob, jak připravit skokanský můstek na Kontinentální pohár. Přesunula se sněhová děla, ale teplota vysoko nad bodem mrazu způsobí, že technický sníh hned roztaje.“[/i]

V ohrožení je podle Wąsowicze také Světový pohár ve Wisle, naplánovaný na 16. ledna. Pokud se počasí nijak nezmění, bude také tento závod zrušen bez náhrady. Lepší situace je v Zakopaném, tam se teplota drží pod nulou a napadaný sníh na kopcích zatím netaje.

Zdroj: skijumping.pl
Foto: můstek ve Wisle (autor: Pavel Mikeska)