CoC Kranj: Hájek třetí, 6 Čechů na bodech

V sobotu podržel vítězství v CoC pro české barvy Antonín Hájek, v neděli boje o pódium a body pokračovali. Ve slovinském Kranji se na můstku HS 109 odskákal závod velmi přívětivý pro české barvy. Ze sedmi želízek šest dosáhlo na bodovanou třicítku, Antonín Hájek přidal i bronzové místo na stupních vítězů.

On-line výsledky na skijumping.pl (sekce CoC live).

První kolo:

Z české sedmičky nepostoupil pouze Lukáš Kubáň (97m), který obsadil 39. příčku. Ve druhém kole se tedy představí šest Čechů. Z 27. místa se dopředu bude tlačit Čestmír Kožíšek, který první skok umístil do vzdálenosti 102,5m. A absenci rakouských skokanů, kteří s oblibou zabírají přední místa, v neděli na maximum využili naši borci. V TOP 15 se objeví zbývající pětka.

Uzavírá ji bratrské duo – Jan Mazoch patnáctý se 104m, půl metru navíc a čtrnácté místo ukořistil mladší Jiří. Ten by mohl dosáhnout na svůj největší letošní výsledek, prozatím bodoval jen dvakrát.

Dvanáctá příčka připadla Ondřeji Vaculíkovi, který skočil stejně jako Jiří Mazoch, ale předvedl lepší styl. Lukáš Hlava, aktuálně jedenáctý, doplachtil na značku 105m. A na druhé vítězství bude útočit lídr – Antonín Hájek (113m). Znovu všem ulétl, druhý Kim Rene Elverum Sorsell ztrácí tři metry a sedm bodů.

Do desítky se vešla také trojice domácích Slovinců – prozatím bronzový Jure Bogataj (110,5m), včera taktéž třetí, a Mitja Meznar (105,5m) s Rokem Urbancem (104,5m), kteří těsně porazili české kvarteto. Včerejší stříbrný muž, Nor Jon Aaraas, za výkon 107m udržuje sedmou pozici.

Druhé kolo:

Čestmír Kožíšek si udržel své výchozí 27. místo a to skokem na rovných 100m. Jiří Mazoch si bohužel znovu nesáhne na nějaký ohromující výsledek, 99m stačilo až na 24. místo. Přesto je to jeho největší letošní bodový zisk a z dalšího posunu v celkovém hodnocení bude jistě spokojený.

Po dvaceti pokusech se na průběžném pódiu poskládali tři Češi. Ondřej Vaculík byl za krásných 107m v čele, Jan Mazoch (105m) druhý a Lukáš Hlava (104m) třetí. Bohužel po nejlepší desítce se situace samo sebou změnila, ale nejlepší patnáctku si všichni podrželi. Ondřej Vaculík dokonce pronikl na konečné 9. místo.

Před něj se dostali dva Poláci – Klement Muranka (106,5m), „zázračné dítě“, a Lukasz Rutkowski (106m). Nejlepším německým umístěním bylo šesté místo Stephan Hockeho (105m), na pódium nedosáhl Slovinec Jure Bogataj, 106m vystačilo na pátou příčku. Ani Jon Aaraas na stupně nevystoupal – skončil těsně pod, ačkoliv ukázal druhý nejdelší skok druhého kola – 109m.

Nedělní soutěž tedy dopadla stejně jako sobotní, jen se sobotní čelo posunulo o dvě pozice níže. Mohla za to dvojice Kim Rene Elverum Sorsell, Nor se se 108m umístil na druhém místě, vítězný skok dlouhý 111m prezentoval Rakušan Bastian Kaltenboeck. A bronzové umístění si z Kranje odveze sobotní vítěz – Antonín Hájek, který se po tomto víkendu markantně posouvá v celkovém hodnocení Kontinentálního poháru. Gratulujeme!