CoC mužů: Kraus a Fettner vítězí v tréninku

V rakouském Bischofshofenu se sešli skokané při Kontinentálním poháru a o víkendu je čeká na můstku Paula Ausserleitnera boj o další bodovou nadílku. Dnes již absolvovali dvoukolový trénink, kde se nejlépe předvedli Marinus Kraus z Německa a Rakušan Manuel Fettner, který se vrací na můstky po zranění.

První trénink v režii Krause, nejlepší z Čechů Hájek
Marinus Kraus se skokem na 137m vyšvihl na vedoucí pozici prvního tréninku. Na druhé místo dosáhl Slovinec Miran Zupančič za 131m. Společně s ním se za stejnou vzdálenost na druhou příčku dostali také Vegard Swensen a Christoph Stauder. O páté místo se pak podělili Felix Schoft a Andraž Pograjc, oba za 130m.

Z českých skokanů se nejvýš dostal 26. Antonín Hájek se skokem dlouhým 125,5m. 39. byl Čestmír Kožíšek za pokus na značku 119,5m a 55. Borek Sedlák za 114m. Až na 70. místě figuruje jméno Jiřího Mazocha, který během prvního tréninku dosáhl na 106,5m.

Druhý pokus nejlepší pro Fettnera, Čestmír Kožíšek 37.
Během druhého tréninkového pokusu zabodoval Manuel Fettner. Skokem do vzdálenosti 135m se dostal před druhého Felixe Schofta (133,5m) a třetího Martina Kocha (132,5m), který si do Kontinentálního poháru odskočil z nejvyšší soutěže. Na čtvrté místo se dostal jeho krajan Florian Gugg za 132m a páté místo získal nejlepší muž prvního tréninku Marinus Kraus (130m). Šestku uzavřel za 129m Miran Zupančič.

Čeští skokané si oproti prvnímu kolu pohoršili. Nejlépe dopadl 37. Čestmír Kožíšek se 121m. 48. byl Borek Sedlák, který si doskočil pro 119m a těsně za ním zakotvil na 52. pozici Antonín Hájek (118m). O jednu pozici oproti prvnímu pokusu si polepšil Jiří Mazoch, když ho 108m vyneslo na 69. místo.

Kompletní výsledky oficiálního tréninku
Startovní listina sobotního závodu
Program Kontinentálního poháru mužů v Bischofshofenu

Foto: Manuel Fettner (autor: Anna Herba)