CoC: Sapporo bez české účasti

Jak Světový pohár, tak i Kontinentální pohár v japonském Sapporu se těší menší účasti nejlepších závodníků, především těch evropských. Nejčastějšími důvody, proč závodníci vynechávají závody jsou dlouhé cestování a obtížná adaptace na změny způsobené přechodem přes časová pásma. Jak již titulek napovídá, japonský sníh neokusili naši závodníci a dali přednost tréninku.

Trénink před prvním ze tří závodů

Tento trénink se konal již ve čtvrtek dopoledne, v 10:00h místního času. Skákalo se na menším můsku HS 100. Nejdelším skokanem se stal domácí závodník Takanobu Okabe s 94,5 a 96, 5 m. Letos bude Okabe slavit již třicáté deváté narozeniny. Skvělými výkony se blýskl také Christian Ulmer z Rakouska za 90 a 92,5 metrů.

Okabe vítězem i v závodě

Na své vítězství Okabe dokázal navázat a získal tak 100 bodů do hodnocení CoC. Skočil dva vyrovnané skoky 97,5 metrů v obou kolech. Druhým mužem se stal Jon Aaraas. Předvedl 92,5 a 93,5 metrů dlouhé výkony. Na bedně je doplnil další Japonec Shusaku Hosoyama 91.5 a 89.5 metrů. Čtvrtý, těsně pod stupni vítězů zůstal Neměc Maximilian Mechler (91,5 a 86,5 m). Páté, dělené místo obsadili Vagard Sklett a Saso Tadic.

Výsledky pátečního závodu

Foto: Takanobu Okabe (zdroj: skijumping.pl)