CoC: Střední můstek zkrotil Stefan Hocke

Podle plánu proběhl v pátek další závod Kontinentálního poháru na středním můstku. V japonském Sapporu 28 skokanů z devíti zemí bojovalo o co nejlepší umístění na HS 100. Vítězem se stal Němec Stephan Hocke, který dominoval také ve zkušebním kole a včerejším tréninku. Na start se nepostavili čeští skokané, do Japonska neodcestovali a nebudou tedy závodit ani v nadcházejících závodech na velkém můstku.

Ve zkušebním kole doskočil vítěz Stephan Hocke do vzdálenosti 98,5m, k výhře v závodě však stačily i kratší skoky – 95m a 97,5m. Přípravu zvládl dobře i jeho krajan, Jörg Ritzerfeld (95m). Po slibném úvodu však naprosto propadl ve druhém kole (86,5m) a namísto pódia získal jen patnácté místo.

Vidět byli samozřejmě Rakušané, na stupně vítězů dosáhl Bastian Kaltenboeck (92m a 97m), který využil absenci mnoha soupeřů a, podobně jako Hocke, se posunul v celkovém hodnocení CoC – z jedenáctého až na osmé. Těsně pod stupni skončil další rakouský reprezentant – Stefan Thurnbichler (90m a 95,5m).

Stříbrnou pozici vybojoval na domácím můstku Japonec Yuta Watase, který navíc předvedl nejdelší skok soutěže a z průběžného šestého místa poskočil na druhé. Japonsko se mohlo těšit i z dalšího umístění v nejlepší desítce – sedmá příčka připadla Shusaku Hosoyamovi (93m a 90,5m).

Ačkoliv Piotr Zyla zkrátil svůj druhý pokus jen o metr oproti prvnímu, na 92,5m, ztratil průběžnou druhou příčku a jako nejlepší Polák v závodě skončil pátý. Za ním se umístil další Slovan, Jure Sinkovec (89m a 95m) ze Slovinska. Nejlepším norským účastníkem byl na 16. místě Terje Hilde, bratr slavnějšího Toma, zúčastnili se také Korejci, Rusové či Bulhar.