CoC Zakopane: Kompletní české pódium

Čeští skokané ukázali již v prvním přesunutém závodě Kontinentálního poháru, jež se odehrál v neděli dopoledne v polském Zakopanem, že pomýšlejí hodně vysoko. Můstek Wilka Krokiew s HS 134 českým závodníkům očividně sedí. Nepříznivé povětrnostní podmínky, které nedovolily skokanům plánovaný start v sobotu, se přece jen umoudřily. Nejlépe si s můstekm rozuměl Lukáš Hlava a jen potvrdil svou pozici lídra CoC. Na stupně vítězů vystoupali i Jan Matura a Borek Sedlák.

Češi potvrzují sílu na Wilce Krokiew

Již po prvním kole zářil na nejvyšší pozici Jan Matura, jež předčil svým skokem 126m Romana-Sergeeviche Trofimova a třetího Lukáše Hlavu. Lukáš Hlava však nenechal prozatimní vedení smému týmovému ,,parťákovi“ a ke 124m z kola prvního přidal ještě 125,5 a mohl se tak radovat z vítězství v CoC. Jan Matura nedokázal na pokus Lukáše Hlavy odpovědět a při svém druhém pokusu o něco polevil. 121m mu však vyneslo stříbrnou pozici. Bronzový Borek Sedlák zaostal pouze o bod za Janem Maturou. S úplně shodnými skoky, jen v opačném pořadí, stylově na druhou příčku nestačilo.

,,Bramborovou“ pozici z prvního kola obhájil Rakušan Stefan Thurnbichler. Vyrovnané skoky 123m a 122m mu vynesly 240b. Větší rozdíl 6,4b dělily Balthasara Schneidera od jeho krajana. Schneider předvedl nevídaný posun výsledkovou listinou. Po zpackaném prvním pokusu 114,5m a sedmadvacáté příčce předvedl nejdelší skok dne 130m a rázem se dostal až na páté místo. Slovinci se také ukázali v Polsku v tom nejlepším světle a posbírali tři místa v TOP 10. Nejlepší z nich Rok Urbanc zakotvil na šesté příčce (118,5m a 124,5m, 232,4b). O jedno místo z kola prvního si pohoršil sedmý Daniel Lackner (121,5m a 121m, 232b). Vítěz prvního polského klání Slovák Tomas Zmoray zaujal až šestačtyřicátou pozici za skok dlouhý 108,5m (90,3b). I přes tento nepovedený skok bude ze svého dnešního počínání -premiérového vítězství- jistě spokojený.

Další z českých reprezentantů Čestmír Kožíšek si ve druhém kole o něco polepšil a skoky 115,5m a 120,5m (217,8b) ho posunuly na dvacáté místo. Bez bodů skončili sedmačtyřicátý Robert Kubáň (108,5m, 89,8b) a osmašedesátý Hubert Bláha (98m a 67,9b).

Výsledky druhého nedělního závodu

Další díl seriálu se přesouvá na sever. Hostitelem Kontinentálního poháru bude norský Notodden.

Foto: Lukáš Hlava (autor:Michaela Vondrášková)