CoC žen Pöhla: vítězí Magdalena Schnurr

CoC ŽEN V PÖHLA. Měla to být další spanilá jízda vedoucí ženy CoC Ulriky Grässler z Německa. Ale o suverénní panování, trvající dva závody, ji na můstku v německé Pöhle obrala o pět let mladší týmová kolegyně, sedmnáctiletá Magdalena Schnurr. Schnurr si vytvořila náskok již v prvním kole výkonem 61,5m a 5,6-ti bodový zisk na druhou Melanie Faisst (60m), také Němku, ve finále ještě navýšila. V urputném souboji vyrovnala Faisstino maximum závodu 62,5m a na můstku HS 65 zvítězila s rozdílem více než sedmi bodů. Přitom Faisst se musela strachovat i o svou stříbrnou pozici, ve finále zaútočila průběžně čtvrtá Ayumi Watase (59m a 62m). Japonce se svou ztečí podařilo překonat aspoň průběžně třetí Ulriku Grässler (59,5m a 91m), která nedokázala odpovědět a o tenký náskok na Japonku, pouhých 0,2bodu, přišla.

V konkurenci 54 skokanek se objevila také česká dvojice, která stejně jako v Bischosgrünu alespoň s poloviční úspěšností vydobyla bodované místo. Michaela Doleželová si v prvním kole skočila na značku 53,5m pro průběžné 21. místo. Ve finále však i přesto, že při zvýšeném nájezdu dokázala přidat další dva metry, neudržela svou pozici a propadla se na konečné 24. místo. Jen o dvě desetiny bodu ji překonala 23. Coline Mattel (54m a 55,5m) z Francie. Vladěna Pustková se ani napotřetí v letním Poháru do finálového kola nepodívala, skok dlouhý 48,5m stačil na 44. místo. K bodům jí scházely 4 metry a 9,6 bodů na poslední postupující, Japonku Saru Takanashi (52,5m).

Zatímco průběžně druhá žena CoC Watase dosáhla znovu na pódium, Švýcarka Bigna Windmüller, po dvou závodech v CoC třetí, skončila tak jako vedoucí žena Grässler pod stupni vítězů. Windmüller (58,5m a 59m) spolu s Němkou Ramonou Straub (58m a 59,5m) obsadila dělenou 5. příčku. To čtvrtá žena CoC Caroline Espiau zřejmě doplatila na malé zkušenosti s velkými výsledky a po výkonu 55m a 56,5m obsadila až 22. místo. Hodnocení CoC i nadále ovládá Grässler před Watase, na třetí místo poskočila středeční vítězka Schnurr.