CoCm Liberec: Vítězí Kraus, Kožíšek 11.

Ještě než odstartuje ve Val di Fiemme týmový závod mužů na velkém můstku, měli čeští diváci možnost fandit devíti domácím reprezentantům při CoC. Závod na středním můstku v Liberci vyhrál Marinus Kraus, na kterého nestačil Nor Sorsell ani Matic Kramaršič ze Slovinska. Jediným bodujícím Čechem byl Čestmír Kožíšek.

Zkušební kolo vyhrál Korejec Kang
Hodinu před závodem měli skokané poslední možnost vyzkoušet si můstek nanečisto. Zkušební kolo patřilo Chil-ku Kangovi z Jižní Koreje, který jako jediný o půl metru pokořil stometrovou hranici. Druhé místo si rozdělil Bartlomiej Klusek z Polska s Norem Fredrikem Bjerkeengenem (oba 98,5m). Čtvrtou příčku obsadili za 97,5m Anže Semenič a Marinus Kraus.

Nejlepším Čechem se překvapivě stal šestnáctý Tomáš Friedrich (93,5m), který porazil zkušenější kolegy 28. Čestmíra Kožíška (90,5m) a 35. Borka Sedláka (90m). Stejně jako Borek skočil Jan Souček. 54. příčka patří Davidu Bartošovi za 86,5m, o půl metru kratší pokus předvedl 56. Jiří Mazoch. Vojtěch Štursa obsadil sedmašedesátou pozici za 80m, David Ripper byl ještě o dva metry kratší a o dvě příčky horší.

V závodě vítězí Marinus Kraus, Kožíšek boduje
Marinus Kraus byl průběžným lídrem po prvním kole (103m), v druhém potvrdil skokem dlouhým 94,5m, že si první pozici zaslouží. O čtyři body zvítězil nad Norem Kimem Rene Elverum Sorsellem, který předvedl skoky na značky 102m a 94m. Slovinsko bere třetí pozici, vybojoval jí Matic Kramaršič za 97,5m a 98m. Těsně pod pódiem skončili dva Poláci, na čtvrtém místě Lukasz Rutkowski (96,5m a 98m) a na pátém Krzysztof Biegun (97m a 98m).

Ačkoliv startovní listina ukazovala devět českých jmen, pouze osm se závodu zúčastnilo (Filip Sakala hlásil problémy se zády), sedm bylo hodnoceno (David Ripper byl diskvalifikován) a jen jedno jediné jméno se objevilo ve startovní listině kola druhého. Čestmír Kožíšek nakonec skončil na jedenácté příčce za skoky dlouhé 98m a 94m. O tři pozice se do druhého dějství nedostal Borek Sedlák (90,5m), ještě dále měl k bodovaným příčkám 55. David Bartoš (84m), 59. Vojtěch Štursa (83,5m), 60. Jiří Mazoch (83,5m) či 63 Tomáš Friedrich (82,5m) s Janem Součkem (81,5m).