Na start dalšího Kontinentálního poháru mužů se v největším kazašském městě Almaty postavilo 58 závodníků. Do dalekého Kazachstánu nebyl vyslán ani jeden český skokan. Na můstku HS 140 opět, stejně jako v úvodním závodě v Rovaniemi, triumfoval Michael Hayböck.
V tréninku před samotným závodem byl nejlepší Christoph Stauder z Rakouska za 129m, Danny Queck z Německa za 128,5m a Robert Johansson z Norska taktéž za 128,5m. Výborně si vedl i Grzegorz Miętus skokem na 128m a domácí Alexey Pchelintsev za 123,5m. Stefan Hayböck z Rakouska zaznamenal také výborný tréninkový skok a to 128m.
První kolo pro Michaela Hayböcka
Zatímco v tréninku byl lepší starší ze sourozeneckého dua Hayböcků, v prvním kole zazářil mladší Michael, první muž celkového pořadí. Jeho skok 133,5m mu zajistil průběžné vedení. Z druhé pozice šel do druhého kola Atle Pedersen Rønsen za 133,5m a ze třetí Aleksander Zniszczoł za 131m. Andreas Stjernen doskočil na značku 128m a to mu vyneslo čtvrté místo. Mitja Mežnar obsadil pátou příčku za skok 127m a jeho týmový kolega Nejc Dežman za 126,5m šestou.
Michael Hayböcka zářil i ve druhém kole
První šestka v druhém kole doznala jen něco málo změn. Dnešní klání opět vyhrál Michael Hayböck. Ke svému skoku z kola prvního přidal ještě 4,5m a konečných 138m mu vyneslo jasné první místo. Na druhou příčku se dostal po prvním kole třetí Aleksander Zniszczoł za druhý skok 132m. Poslední pódiové umístění bral Atle Pedersen Rønsen, kterého Zniszczoł sesadil o jednu příčku. Skok Nora měl hodnotu 137m. Za stupni vítězů zaostal Mitja Mežnar. Jeho druhý skok 134m mu zajistil posun o pozici výše, ale stačil jen na neoblíbené čtvrté místo. Nejc Dežman se také dočkal lepšího umístění, nežli v kole prvním. Ze šesté na pátou pozici ho posunul skok 131,5m. Šestici nejúspěšnějších uzavíral Kenneth Gangnes skokem 129,5m.
Výsledky tréninkového kola
Průběžné výsledky po prvním kole
Kompletní výsledky úterního závodu
Hodnocení Kontinentálního poháru mužů 2011/2012
Druhý závod Kontinentálního poháru v Almaty je na programu zítra.
Foto: Michael Hayböck (zdroj: sport1.pl)