CoC:Na velkém můstku vyhrál Jure Sinkovec

V Sapporu se po pátečním závodě na středním můstku odskákal první na můstku velkém. Zúčastnilo se 34 skokanů, mezi nimiž nebyl žádný Čech. Zvítězil Slovinec Jure Sinkovec, na pódiu jej doplnili Stephan Thurnbichler a domácí závodník Yukio Sakano. Svou japonskou část zakončí Kontinentální pohár v neděli druhým závodem na můstku HS 134.

Stefan Ulmer byl výborný ve zkušebním kole, ale soutěžní skok mu vůbec nevyšel. Obsadil tak jedno ze čtyř nepostupových míst a doplnil trojici Rusů. Naopak další ruský skokan Roman Sergejevič Trofimov (84,5m a 123m) poskočil z třicátého na 23. místo maximálně vylepšeným druhým pokusem.

Stříbrný muž z pátku, Japonec Yuta Watase (112,5m a 115,5m), nezopakoval úspěch ze středního můstku a skončil třináctý. Nejlepší desítku uzavřeli dva Poláci, devátý Piotr Zyla (126,5m a 112,5m) a desátý Stefan Hula s vyrovnaným výkonem 116m a 118m.

Na domácí závody zavítal Takanobu Okabe (132,5m a 109m) a s třetím nejdelším výkonem dne dobyl šestou příčku. Body za páté místo si připsal Korejec Hyun-Ki Kim (124,5m a 120,5m), na bramborovou příčku se z desátého místa vyšplhal s nejdelším skokem druhého kola Bastian Kaltenboeck (118m a 127,5m) z Rakouska.

Domácí měli opět na pódiu svého zástupce – Yukia Sakana (127m a 121,5m) na třetím místě. Chuť si po nepopulárním čtvrtém místě z pátku spravil Stefan Thurnbichler. 133,5m jej vyneslo na průběžnou druhou příčku, kterou si druhým skokem dlouhým 121m udržel.

Šestý muž středního můstku dosáhl na vítězství na Okurayamě, které si zajistil zejména prvním skokem. Jeho 139m jen o metr zaostalo za rekordem můstku Roara Ljoekelsoeye a krátký druhý skok, 119m, jej už o výhru nepřipravil.

Druhý závod na sapporském velkém můstku proběhne v neděli.