CoCŽ Breitenberg: vyhrála Sagen a Vtic

Po dlouhé pauze zaviněné nepříznivým počasím došlo konečně i na závody Kontinentálního poháru žen. Do německého Breitenbergu se sjelo 63 závodnic, stupně vítězů ale ovládly pouze tři – Norka Anette Sagen, lídr hodnocení CoC žen, Slovinka Maja Vtic a Američanka Lindsey Van. Plánovaná soutěž družstev se sice odvolala, do výsledků se však započítaly výkony z nedělního závodu. Na součet bodů zvítězily Němky před Slovinkami a Američankami. Na můstek HS 82 se vydala také trojice českých reprezentantek, bohužel Vlaďka Pustková, Michaela Doleželová ani Lucie Míková na body během víkendových závodů nedosáhly a týmového závodu se nezúčastnily.

Anette Sagen v sobotu ovládla můstek

Trojice českých děvčat se v sobotu držela ve výsledkové listině pospolu, bohužel výkony okolo 65m nestačily na postup do druhého kola. Na 51. místě se umístila Lucie Míková se skokem dlouhým 63m, metr navíc vynesl Michaele Doleželové 47. pozici. Nejlépe se umístila nejzkušenější z českých závodnic Vlaďka Pustková, ale ani jejích 66m nestačilo na víc než 45. místo.

O poslední místo v nejlepší třicítce se tvrdě pobojovalo, délku 71,5m předvedly hned tři ženy. Body nakonec rozhodly ve prospěch Japonky Yuuki Itoh, Italka Simona Senoner a Kanaďanka Zoya Lynch zůstaly za branami finálového kola. V tom se příliš nedařilo páté ženě hodnocení Kontinentálního poháru, Jenna Mohr (76m a 64m) z Německa dosáhla až na 27. příčku, která se rozdělila mezi ni a Japonku Yoshiko Kasai (71,5m a 68,5m). Na vyšší umístění nejspíš pomýšlela také Kanaďanka Nata De Leeuw, která po pokusech dlouhých 74,5m a 71m obsadila 20. místo.

Poprvé se v závodě letošní zimy objevila Daniela Iraschko (71,5m a 74m) z Rakouska, o letošní premiéře skončila jedna z nejvýraznějších skokanek ženské kategorie devatenáctá. Na konec nejlepší desítky se postavila Lisa Demetz (75m a 73,5m) z Itálie, které předvedla ve druhém kole délkově shodný skok jako Ulrike Graessler. Němka se však umístila výše, první pokus 77m ji vynesl na sedmou příčku. O místo tak zaostala za krajankou Magdalenou Schnurr (75m a 75,5m). Domácí měli v TOP 10 ještě jedno zastoupení, těsně pod stupni vítězů skončila Juliane Seyfahrt (77m a 75,5m).

Jacqueline Seifriedsberger (78m a 74m) z Rakouska, třetí nejlepší v hodnocení CoC, měla po prvním kole možnost dosáhnout stejné pozice i v závodě, ale horší druhé kolo ji srazilo až na páté místo. Na rozdíl od Rakušanky si pódium ve druhém kole pohlídala Slovinka Maja Vtic (78m a 76,5m) a skončila třetí. Vyrovnaným výkonem potvrdila průběžné druhé místo Američanka Lindsey Van (80m a 79m), ale na útok na první místo nestačila. Se suverenitou jí vlastní proplula Norka Anette Sagen bez poskvrnky i prvním německým závodem a pozici lídra potvrdila dvěmi nejdelšími skoky závodu.

V neděli Maja Vtic porazila neporazitelnou Sagen

Ani v nedělním závodě Češky nebodovaly, ačkoliv Michaela Pustková k nim měla velmi blízko. Na značku 69,5m ale doskočily ještě tři ženy a rozhodovaly známky, které Míši nepřály a přisoudily jí 33. místo. Nejhůře skončila Lucie Míková (59,5m) na 59. příčce, představení podobné sobotě zopakovala třiačtyřicátá Vlaďka Pustková (67m). Do druhého kola se kupodivu nedostala ani Nata De Leeuw (38m), Kanaďanka obsadila až 37. místo.

Kanadskou reputaci tak napravovaly další naděje javorového listu, postup a následně 23. místo vybojovala třeba Katie Willis (73m a 72,5m). Neděle nevyšla ani Rakušance Jacqueline Seifriedsbergerové, se skoky 74,5m a 73,5m obsadila třináctou pozici.

Naopak slavit mohly Němky. Výsledky závodu se započítávaly do týmové soutěže, kterou domácí kvarteto vyhrálo. Z vítězné čtveřice se v individuálním závodě nejvýše vyšplhala čtvrtá Magdalena Schnurr (74m a 79,5m), která poskočila zejména dalekým druhým pokusem. Šesté místo získala Ulrike Graessler (79,5m a 74m) a jen o čtyři desetiny bodu překonala sedmou Juliane Seyfahrt (78,5m a 73m). Čtvrtá do party Jenna Mohr za kolegyněmi malinko zaostala, 73,5m a 71m stačilo až na 18. příčku.

Rakušanka Daniela Iraschko (76m a 76,5m) se po zahřívacím závodě dostala do své obvyklejší pozice a obsadila páté místo. Na stupních vítězů se strhl boj o každičký bod, nakonec ani známky nedokázaly rozsoudit Lindsey Van (78,5m a 78m) a Anette Sagen (77,5m a 81,5m). Obě se tak postavily na stříbrný stupínek. Letos prozatím neporaženou Norku porazila v Breitenbergu Slovinka Maja Vtic (77m a 81m), která si po sobotním třetím místě připisuje další skvělé umístění, navíc s cenným skalpem.

Výsledky závodů CoC Breitenberg HS 82

[filename=cocž_breitenberg_16.2.08.pdf] [filesize=cocž_breitenberg_16.2.08.pdf] Počet stažení: [downloads=cocž_breitenberg_16.2.08.pdf]

[filename=cocž_breitenberg_17.2.08.pdf] [filesize=cocž_breitenberg_17.2.08.pdf] Počet stažení: [downloads=cocž_breitenberg_17.2.08.pdf]

[filename=cocž_breitenberg_team_17.2.08.pdf] [filesize=cocž_breitenberg_team_17.2.08.pdf] Počet stažení: [downloads=cocž_breitenberg_team_17.2.08.pdf]

Kontinentální pohár žen pokračuje již ve středu 20. února večerním závodem v německém Baiersbronnu na můstku HS 90. Dvěma závody v Breitenbergu začalo tzv. Ladies GP, ženská obdoba Turné čtyř můstků, která se završí závodem v Schoenwaldu.
Více informací o následujícím klání na sv-baiersbronn.de

V pondělí očekávejte také info z CoC v Iron Mountain.

foto: Maja Vtic ze Slovinska (zdroj: skijumping.pl)