Německý Oberwiesenthal se dnes stal dějištěm druhého podniku v rámci letního Kontinentálního poháru žen a svůj druhý letošní start proměnila v premiérové vítězství suverénka minulé sezony a zlatá z MS v Oslu, Rakušanka Daniela Iraschko. Ve včerejším závodě přitom brala „jen“ bronzovou příčku.
Iraschko dnes triumfovala především díky prvnímu kolu a skoku za sto metrů (104 a 97,5m). Dnes ovšem oproti včerejšku měla konkurenci snad jen ve druhé v pořadí, slovinské skokance Emě Klinec (101,5 a 95m), rozdíl činil 9,5 bodu. Třetí místo pak získala Francouzska Coline Mattel (98 a 95m), která vládla předchozím podnikům v Bischofsgruenu. Včerejší vítězka, Jacqueline Seifriedsberger z Rakouska, dnes zakončila závod na páté příčce za skoky dlouhé 92 a 95 metrů. Nejlepší domácí zástupkyní pak byla Anna Haefele na 12. místě (92 a 85m).
[b]Ve druhém kole opět dvě Češky[/b]
Také dnes se do druhé rundy závodu podívala dvojice našich děvčat. Narozdíl od včerejšího podniku však bodovaly obě dvě závodnice. Vlaďka Pustková překonala smůlu ze včerejška, kdy skončila 31., byť postoupila do druhého kola. Dnes si připsala solidní 16. místo (84,5 a 86,5m). Lucka Míková se dnes podělila se švýcarskou skokankou Sabrinou Windmueller o 26. příčku (83,5 a 78,5m). Nedařilo se včera bodující Báře Blažkové, ta obsadila skokem na značku 73 metry až 34. pozici, dvě místa za ní skončila Míša Rajnochová (69,5m).
Foto: Vlaďka Pustková a Lucka Míková (autor: Vendula Bittnerová)
Výsledky zkušebního kola
Průběžné výsledky po prvním kole
Kompletní výsledky sobotního závodu
Hodnocení letního Kontinentálního pohár žen 2011
Hlavní foto: Daniela Iraschko (autor: Pavel Mikeska)