Čokoládová cena Manner 2011

V sobotu 8. října 2011 se v lyžařském skokanském areálu ve Frenštátě p. R. „na Horečkách“ uskutečnil v rámci Letních RKZ žactva na třech můstcích již 36. ročník mezinárodních závodů mládeže – populární Čokoládová cena, která letos měla poprvé ve svém názvu značku nového hlavního sponzora firmy MANNNER.

Tradičně vysoká účast 154 závodníků z ČR a Polska v celkem osmi vypsaných kategoriích, z toho čtyři dívčí, kladla na pořadatele mimořádné nároky. Pěkné výkony ve všech kategoriích potěšily a zahřály za čerstvého podmračeného počasí pořadatele, účastníky i početné diváky.

V konkurenci 8 soupeřek zvítězila mezi Předžačkami (*2004 a ml.) na můstku K= 9 m Šárka SLAVÍKOVÁ ze Ski Klubu Harrachov ziskem 179,5 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 7,5 a 8 metrů s pětibodovým náskokem před 2. Terezou KOLDOVSKOU z JKL Desná v J. h. (174,5 b., 7+7 m) a 3. domácí závodnicí Anežkou ŠMAHLÍKOVOU z pořádající TJ Frenštát p. R. (173,5 b., 7,5+7 m).

Čtvrté místo obsadila Anna ČERNÁ z SK Ještěd Liberec (166,5 b., 6,5+6,5 m) před 5. Andreou PÁNKOVOU ze Ski Klubu Harrachov (1595 b., 6,5+6,5 m), 6. Hanou FADRHONCOVOU z SK Ještěd Liberec (136 b., 5+5,5 m) a 7. Jolanou HRADILOVOU z SKL Nové Město n. M. (133 b., 5,5+5,5 m). Mimo soutěž získala Tereza KANTOROVÁ 120,5 bodů za dva shodné skoky 4,5 metrů.


Foto: Vyhlášení předžaček

V konkurenci 22 soupeřů obsadili mezi Předžáky (*2004 a ml.) na můstku K= 9 m první dvě místa závodníci LSK Lomnice n. P. v pořadí: 1. Radim SUDEK (215,5 b., 9+9 m) s náskokem téměř 20 bodů před kolegou 2. Pavlem BERNÁTEM (196 b., 8,5+8,5 m), třetí místo na stupních vítězů obsadil Jiří KONVALINKA ze Ski Klubu Harrachov (193,5 b., 8+8 m), před 4. Davidem PEŠTOU z JKL Desná v J. h. (183,5 b., 8+8 m) a jeho oddílovým kolegou Martinem HOFMANEM (153,5 b., 5,5+7,5 m), který se dělil o 5. místo s domácím Jiřím POKORNÝM (153,5 b., 6+6,5 m).

Sedmé místo obsadil Jáchym TŮMA z JKL Desná v J. h. (135 b., 5+5,5 m) před Ondřejem VAJGLEM z TJ Rožnov p. R. (135 b., 5+5,5 m) a dvěma skokany TJ Frenštát p. R. 9. Bořivojem KAŠPAREM (124,5 b., 4+5,5 m) a 10. Rostislavem TYRLIKEM (120,5 b., 5,5+6p m). Z beskydských skokanů pak obsadil 13. místo Lukáš MATUŠINSKÝ z TJ Sokol Kozlovice (109,5 b., 4+4 m) před 14. Michalem MARUCHNIČEM z TJ Frenštát p. R. (106 b., 5+5p m) a dvěma oddílovými kolegy 15. Štěpánem KYSELEM (87,5 b., 4,5+ 3,5p m) a 16. Jakubem JALŮVKOU (78 b., 4,5p+5p m). Mimo soutěž dosáhl Miroslav POP z TJ Frenštát p. R. 149 bodů za skoky 6 a 6,5 metrů a jeho oddílový kolega Michal KORITÁR 129 bodů za skoky 5 a 7 metrů s pádem.


Foto: Vyhlášení předžáků

V kategorii nejmladších žaček Žy 9+10 (*2002 a 2003) se na větším můstku K=21m představily jen dvě závodnice z SK Ještěd Liberec. Vítězství a čokoládový dort vybojovala Štěpánka PTÁČKOVÁ ziskem 178 bodů za dva nejdelší skoky dlouhé 17 a 17,5 metrů před svou oddílovou kolegyní Sandrou WEINLICHOVOU (166,4 b., 15,5+17m).


Foto: Vyhlášení nejmladších žaček

Na větším můstku K=21 m zvítězil v kategorii nejmladších žáků Ž 9+10 (*2002 a 2003) v konkurenci 18 startujících favorizovaný David TABACH z TJ Sokol Kozlovice ziskem 198,7 bodů za nejdelší skoky v obou kolech dlouhé 19,5 a 19 metrů, který si tím vybojoval čokoládový dort s téměř 20-tibodovým náskokem před 2. Lukášem KOHLBERGEREM z JKL Desná (179,9 b., 17,5+17,5 m) a Polákem Batłomiejem KLIMOWSKIM z PKS Olimpijczyk Gilowice (178,2 b., 18+18 m).

Za čtvrtým Radimem SUDKEM z LSK Lomnice n. P. (173 b., 17,5+17 m) obsadil 5. místo domácí skokan Petr VAVERKA z pořádající TJ Frenštát p. R. (169,9 b., 16+16,5 m) před dvojicí skokanů LSK Lomnice n. P. 6. Františkem JANATOU (163,7 b., 16,5+17 m) a 7. Lukášem LÁSKOU (152,1 b., 15,5+16 m). Osmé místo obsadil Kryštof BLANÍK z TJ Sokol Kozlovice (150,1 b., 15,5+16 m) před 9. Pavlem BERNÁTEM z LSK Lomnice n. P. (146,7 b., 15+16 m) a 10. Františkem LEJSKEM z JKL Desná v J. h. (145,8 b., 15+15,5 m).

Z beskydských závodníků se dále bodovali skokani TJ Frenštát p. R.: 12. Jan ŠMAHLÍK (116,8 b., 12+13,5 m), 14. Josef BRODSKÝ (114,4 b., 15,5+14,5 m). Mimo soutěž dosáhl frenštátský Sabry JÁSIM 155,5 bodů za skoky dlouhé15,5 a 16,5 metrů.


Foto: Vyhlášení nejmladších žáků

Podobně se představily na stejném můstku K=21 m i čtyři mladší žačky kategorie Žy 11+12 (*2000 a 2001). S těsnou převahou 2,4 bodu zvítězila favoritka Simona WEINLICHOVÁ z SK Ještěd Liberec ziskem 183,2 bodů za dva shodné skoky 18 metrů před 2. Klárou KUBEČKOVOU z TJ Frenštát p. R. (180,8 b., b., 18+17,5 m), její oddílovou kolegyní 3. Lucií HÖFEROVOU (172,8 b., 18,5+17 m) a 4. Polkou Annou TWARDOSZ z PKS Olimpijczyk Gilowice (156,4 b., 15,5+17 m).


Foto: Vyhlášení mladších žaček

Závod kategorie žáků mladších Ž 11+12 (*2000 a 2001) se uskutečnil již na větším můstku K=45 m. Zvítězil v něm ziskem 215,5 bodů za dva shodné nejdelší skoky v obou kolech dlouhé 42 metrů Ondřej KRPEC z TJ Sokol Kozlovice s jedenáctibodovým náskokem před 2. Polákem Piotrem KUDZIOU z ŁKS Klimczok Bystra (204,5 b., 40,5+41 m) a 3. Petrem ŠABLATUROU ze Ski Klubu Harrachov (192,5 b., 39+40 m).

Čtvrté místo obsadil Přemysl JAČEK z LSK Lomnice n. P. (192 b., 39+40 m) před polskými skokany 5. Łukaszem STAWOWYM z PKS Olimpijczyk Gilowice a 6. Szymonem PAWŁOWSKIM z ŁKS Klimczok Bystra (184,8 b., 39,5+39 m). Za sedmým Matějem ČEJCHANEM z LSK Lomnice n. P. (184 b., 37,5+39 m) obsadil 8. místo Lukáš KUBĚNA z TJ Rožnov p. R. (175,6 b., 36,5+38 m) před 9. Sebastianem KELLERMANNEM z TJ Frenštát p. R. (173,9 b., 36,5+37 m) a 10. Ladislavem HORÁČKEM ze Ski Klubu Harrachov (163,5 b., 35+36,5 m). Z dalších beskydských skokanů bodovali 12. Marcel MATUŠÍNSKÝ z TJ Sokol Kozlovice (140,9 b., 34,5+31 m) a skokani TJ Frenštát p. R. 15. Radek SELCER (121,7 b., 28,5+31,5 m), 16. Václav ŠMAHLÍK (114,5 b., 31+28 m), 18. Benedikt HOLUB (104,9 b., 27,5+28,5 m) a 21. Patrik JULÍNEK (83,7 b., 24,5+25,5 m).


Foto: Vyhlášení mladších žáků

V závodě starších žaček kategorie Žy 13+15 (*1997 a ml.) vybojovala v konkurenci 12 startujících čokoládový dort za vítězství na větším můstku K=45 m Michaela RAJNOCHOVÁ z pořádající TJ Frenštát p. R. ziskem 230,2 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 44 a 43,5 metrů se 4,8-bodovým náskokem před 2. Barborou BLAŽKOVOU z JKL Desná v J. h. (225,4 b., 43+43 m) a 3. Polkou Joannou SZWAB z TS Wisła Zakopane (200,2 b., 41+39 m).

Dalších 5 míst obsadily další skokanky JKL Desná v J. h. v pořadí: 4. Zdena PEŠATOVÁ (194 b., 40+39 m), 5. Karolína INDRÁČKOVÁ (152,3 b., 34+34 m), 6. Veronika PTÁČKOVÁ (146,5 b., 33+33,5 m), 7. Jana MRÁKOTOVÁ (140,2 b., 31,5+33,5 m) a 8. Linda PTÁČNÍKOVÁ (140,2 b., 27,5+28 m). Deváté místo obsadila Polka Wioletta WĄTROBA z PKS Olympijczyk Gilowice (91,8 b., 26+27 m) před 10. Veronikou PÁNKOVOU ze Ski Klubu Harrachov (68,3 b., 225+23 m).

Mimo soutěž dosáhla polská skokanka Joanna GAWRON z TS Wisła Zakopane výkonu 202 bodů za skoky 41 a 40,5 metrů a její krajanka Magdalena PAŁASZ z UKS Szoltysanie Stare Bystre 184,9 bodů za skoky 39 a 37 metrů.

Na stejném můstku K=45 m startovalo v kategorii starších žáků (*1998 a1999) 18 skokanů. Čokoládový dort vybojoval jeden z favoritů, František HOLÍK z LSK Lomnice n. P., ziskem 256,7 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 46 a 46,5 metrů se slušným náskokem 33 bodů před 2. Lukášem KANTOREM z TJ TŽ Třinec (223,6 b., 42,5+42 m) a 3. Stanislavem DOSTÁLEM ze Ski Klubu Harrachov (218,6 b., 41,5+43 m).

Čtvrté místo obsadil Robert SZYMECZEK z TJ TŽ Třinec (216,8 b., 42+41 m) před 5. Polákem Pawełem TWARDOSZEM z PKS Olimpijczyk Gilowice (221,1 b., 46+43,5 m) a 6. Dušanem DOLEŽELEM z TJ Sokol Kozlovice (205,8 b., 49,5+41 m). Za sedmým Jakubem DRBOHLAVEM z SK Ještěd Liberec (200,9 b., 39+42 m) obsadil 8. místo Matěj HÁJEK z SK Ještěd Liberec (194,3 b., 39+39 m). 9. Polák Kacper KONIOR z ŁKS Klimczok Bystra (193,9 b., 38,5+40 m), 10. Jakub ČEJCHAN z LSK Lomnice n. P. (183,3 b., 36,5+39 m), 11. Marcel VYVIAL z TJ Sokol Kozlovice (161,9 b., 37+34 m), 12. František SLAVÍK Ski Klub Harrachov (161,5 b., 34,5+34,5 m), 13. Roman JANIK TJ TŽ Třinec (137,1 b., 31+33,5 m) a 14. Vojtěch MATĚJKA TJ Frenštát p. R. (130,6 b., 30+32 m).

Mimo soutěž startovali čtyři slovenští dorostenci (*1997), z toho tři z ŠK Kartík Banská Bystrica: Tomáš ONDREJKA (147,7 b., 34,5+33 m), Dominik ĎURČO (135,2 b., 32+33 m) a Josef CABAN (134,5 b., 31,5+32,5 m) a jeden z KPSL Banská Bystrica Igor POHLE (112,8 b., 29+29 m).

[filename=Kompletní_výsledky_Čokoládové_ceny_2011.xls] [filesize=Kompletní_výsledky_Čokoládové_ceny_2011.xls]
Počet stažení: [downloads=Kompletní_výsledky_Čokoládové_ceny_2011.xls]

Zdroj a foto vlastní: Ing. Jiří Sedláček
Hlavní foto: Vyhlášení starších žaček