Daiki Ito: „Jsem velmi šťastný!“

Víkend v japonském Sapporo je za námi. Letos se do Asie sjela nečekaně silná sestava, téměř kompletní nejlepší desítka skokanů. Oba závody opanoval domácí skokan Daiki Ito, který si zde připsal premiérové body za výhru. Přinášíme vám výpovědi nejlepší trojice z dnešního závodu.

Daiki Ito vyhrál včera vůbec poprvé v kariéře závod Světového poháru a hned na domácí půdě. To samé k radosti japonských fanoušků zopakoval i dnes. „Samozřejmě jsem velmi šťastný. Před tím jsem si nemyslel, že bych v Sapporo mohl dvakrát vyhrát! Ani po prvním kole jsem nevěřil, že by se mi to podruhé povedlo. Hodně jsme se na skoky koncentroval a myslím, že jsem dnes skákal daleko lépe než včera,“ hodnotí své výkony šestadvacetiletý Japonec

Druhé místo předvedl Kamil Stoch. „Byl to pro mně dobrý víkend. Jsem vážně rád, že jsem do Japonska odcestoval, protože jsem zde nasbíral tolik ceněné body. Jsem potěšen svým dnešním výkonem, hlavně tím prvním skokem. Druhý se mi tolik nepovedl, udělal jsem menší chyby v první letové části. Závod byl hodně těsný, vážně dobrý a na vysoké úrovni,“ řekl polský skokan.

Aktuální lídr pořadí Světového poháru Andreas Kofler dnes dosáhl na „bronzovou“ příčku. „Jsem velmi potěšený, byl to pro mně dobrý závod. Předvedl jsem solidní skoky, ale v prvním kole jsem měl trochu smůlu na podmínky. Také se těším na další závody, myslím, že moje forma zase stoupá. Daiki byl tento víkend opravdu těžko k poražení. Předvedl nejlepší skoky a pro Japonce to je skvělý výsledek. Na domácím můstku byli neporaženi,“ chválí japonské soupeře Kofler.

Zdroj: skijumping.de
Foto: Daiki Ito (autor: Michaela Vondrášková)