Další závod SP hostí německý Willingen

Už čtvrtý závod Světového poháru v řadě se odjede v Německu. Dějištěm dalšího podniku bude tentokrát západoněmecký Willingen. Na poslední chvíli se změnilo rozvržení závodu a po dohodě FIS a pořadatelů se tak soutěž týmů uskuteční v neděli po sobotním závodě jednotlivců.

Původně se oba závody měly uskutečnit v obráceném pořadí, ale program byl pozměněn. Organizátoři měli také plné ruce práce s přípravou můstku, protože minulý týden panovalo ve Willingenu teplé počasí. Technici proto neponechali nic náhodě a kromě výroby vlastního sněhu pilně naváželi plné náklaďáky bílé nadílky ze zimní haly nedaleko Düsseldorfu, aby si vytvořili dostatečné sněhové rezervy. V průběhu týdne se upravovalo doskočiště a zároveň se mohl nově položený chladicí sytém na nájezdu poprvé pokrýt sněhem. Před prvním tréninkem bude vyříznuta zbrusu nová nájezdová stopa.
Do Willingenu se vydávají všechny týmy, které se účastnily klání v Klingenthalu, pouze finské družstvo se rozhodlo závody ve Willingenu vynechat a následovat domů do Finska kolegy Ahonena a Hautamäkiho a stejně jako oni se připravovat a šetřit síly pro MS v Sapporu.
V loňském roce zvítězil ve Willingenu Andreas Kofler před Thomasem Morgensternem a Andreasem Küttelem, soutěž týmů vyhráli právě Finové, držitelem rekordu je Janne Ahonen výkonem 152 metrů..

V pátek je v 16:30 na programu kvalifikace, sobotní závod jednotlivců startuje v 15:00, soutěž družstev bude v neděli odstartována v 14:00.

zdroj: weltcup-willingen.de