Děvčat na skokanských můstcích přibývá

Od úterý 10. října do pátku 13. října se uskutečnilo trenikové soustředění družstva děvčat, věnujících se skoku na lyžích, na můstcích ve Frenštátě a Kozlovicích, hrazené z grantu, který na rozvoj skoku děvčat a žen poskytl Český olympijský výbor.

Pod vedením mým a Jitky Zemanové se tohoto soustředění zúčastnily její svěřenkyně z TJ Desná Karolína Indráčková, Barbora Blažková, Krystýna Bilá, Linda Ptáčníková a Eva Soldátová, z Ještědu Liberec pak Natálie Dejmková a Lucie Míková, ze Ski Harrachov Veronika Pánková .K nim se přidaly frenštátské Johanka Špačková a jako divák se sádrou na ruce Michaela Rajnochová.

S klubovým trenérem trenovala ve stejnou dobu v Zakopaném i Michaela Doleželová. Od poslední společné akce, FIS Ladies ve slovinském Kisovci udělala neuvěřitelný pokrok Lucie Míková, která se zlepšila hlavně technicky. Z desenské stáje si nejlépe vede Bára Blažková a daleko za ní nezůstává ani Karolínka Indráčková. S hodně brzkými odrazy se stále trápí Natálka Dejmková. Byla již na K60 v německém Klingentálu, ale toto se ukázalo jako předčasné. Můstek K 21 si vyzkoušely i Verunka Pánková, Linda Ptáčníiková a Krystýnka Bilá.

Soustředění bylo zakončeno účastí v závodech o Čokoládovou cenu ve Frenštátě. Kromě výše jmenovaných děvčat se závodu zúčastnily i Zdenka Pešatová z Lučan, Milena Chlupová z Harrachova a na můstku K 9 skákala i nejmladší, teprve 4 letá Terezka Krpcová z Kozlovic.

Z Polského Zakopaného do Frenštátu přijely Joanna Gawron, Gabriela Bunda a Bogumila Bochniak s trenérem Kazimerzem Bafiou.

Celkem skákalo na můstku K9 7 našich děvčat, 4 děvčata závodila na K 21. Sedum děvčat ročníků narození 1993-96 pak změřilo síly na můstku K 45 metrů. Za zmínku stojí poměrně vyrovnaný souboj mezi dosud suverénní Míšou Doleželovou a zlepšující se Lucií Míkovou.

Všechna tato děvčata startovala jen mezi sebou ve zvlášť vypsaných kategoriích děvčat.Mezi mladšími dorostenci-chlapci startovala pak Vlaďka Pustková. Vynechala dopolední trenink, ale patrně to nebyla nejlepší taktika. Po průměrných skocích obsadila mezi 36 chlapci z Čech, Slovenska a Polska 9. místo za skoky 75 a 76 metrů.

Z Frenštátu se všichni přesunují do nedalekého Rožnova, kde vystartují v závodě o Pohár Valašského království na můstcích K 15 – renovovaném K 35 a na velkém můstku K 70 m.

V mém příspěvku se věnuji jen děvčatům, o ostatních účastnících a podrobných výsledcích se určitě dočtete v hodnocení ing. Sedláčka.

Foto: PaM (Natalie Dejmková)