Diether Thoma doufá, že letošní T4M bude pro německé skokany úspěšné

Vítěz Turné z roku 1990 doufá, že němečtí skokané můžou ovládnout letošní Turné čtyř můstků. Pokud se to podaří, bude to první německý úspěch od roku 2002, kdy v celkovém pořadí zvítězil Sven Hannawald – jediný skokan, kterému se až dosud podařilo vyhrát všechny čtyři závody.

Největší šanci na vítězství Thoma dává mistrovi světa Severinu Freundovi: „Severin se v poslední době stal úplně profesionální. Upravil svoji techniku a v jeho skocích vidím ten feeling. Severin se stal vzorem pro všechny,“ řekl 45-leti rodák z Hinterzartenu na dobročinném turné Deutsche Sport Hilife v Mettmannu.

„Pokud se Severinovi podaří vyhnout zranění, určitě letos bude bojovat o nejlepší místa. Je to skokan velmi zkušený a ví, co je důležité. Jsem si jistý, že přijde čas, kdy Severin začne vyhrávat na Turné čtyř můstků,” tvrdí Thoma.

Podle Diethera je dalším skokanem, který může bojovat o nejlepší umístění Andreas Wellinger. „Andy je zase ve skvěle formě a hlavně už úplně zapomněl na svůj vážný pád v závodě SP v Kuusamu. Na takové pády se musí co nejrychleji zapomenout a nemyslet na to, co se stalo. Andreas získal další zkušenosti”. Expert ARD-Skisprung Thoma doplňuje: „Když se dívám na skoky Andyho, vidím, že se technicky posunul na horu.”

AUTOR ČLÁNKU: WIOLETA MARCHOWSKA

Zdroj: n24.de
Foto: Severin Freund (autor: Michaela Vondrášková)