Do posledního dílu Turné postoupili tři Češi

Tři ze čtyř českých skokanů na lyžích si vybojovali účast v nedělním závěrečném závodu 55. Turné čtyř můstků. Sobotní kvalifikaci v rakouském Bischofshofenu musel absolvovat i obhájce trofeje Jakub Janda, který vypadl z elitní patnáctky Světového poháru. Mezi 50 postupujících se vešli také Jan Matura a Antonín Hájek.

Nedělní dramatická bitva o šampióna Turné začne v 16:30. Janda bude v prvním kole soupeřit s Radikem Žaparovem z Kazachstánu, Maturovi výsledky kvalifikace přisoudily do dvojice Floriana Liegla z Rakouska a Hájkovi ruského skokana Denise Kornilova.

Z kvarteta Čechů dnes skákal nejdále Matura, který dopadl na značku 126 metrů a skončil čtyřiadvacátý. Janda a Hájek předvedli o metr méně a podělili se o 28. místo. Roman Koudelka se stejně jako v Innsbrucku do závodu nekvalifikoval, když si připsal výkon 119 metrů. Po bodovaných umístěních v německé části Turné Koudelkovi rakouské díly vůbec nevyšly.

Z kandidátů na prvenství v Turné se kvalifikace nejlépe vydařila vedoucímu muži prestižního miniseriálu Noru Andersi Jacobsenovi. Fin Ahonen, Rakušan Schlierenzauer ani Švýcar Küttel, který při tréninku upadl, do kvalifikace nenastoupili.

více (včetně výsledků) se dočtete na Sport.cz

Foto: Jan Matura (zdroj: Sport.cz)