Dojmy Veroniky Jenčové po sobotním Alpen Cupu v Liberci

Veronika Jenčová obsadila na domácím Alpen Cupu v Liberci při sobotním závodu slušné páté místo. Po skoku ve druhém kole jsme českou skokanku krátce vyzpovídali.

Nakonec jsi dnes obsadila 5.místo, tvůj pokus ve 2. kole byl očividně lepší. Jaký je tvůj pohled na to, co jsi dnes předvedla?

Určitě oba závodní skoky patřily mezi ty lepší, takže jsem spokojená.

V prvním kole jsi působila trošku rozladěně. Byla to jen má domněnka, nebo ten první pokus přece jen nebyl tak dobrý?

Původně jsem byla rozladěná, ale nepočítala jsem s tím, že jsem měla tak silný zadní vítr. Takže jsem z toho měla špatný pocit, ale když jsem pak viděla ostatní a to, že jsem vlastně přičítala skoro 16 bodů, tak jsem si říkala, že ten skok vlastně nebyl tak špatný.

Ty se vracíš ke skákání po dlouhé pauze zaviněné zraněním kolena. Jak bys zhodnotila tvé skoky z před a po zranění? Jsou už na podobné úrovni nebo se teprve dostáváš do formy?

Popravdě už se docela podobají. Ještě to ale není stoprocentní. V době, kdy jsem se zranila, tak jsem se zrovna do té formy dostávala, ale mohu říct, že ty skoky už jsou teď docela na úrovni a zatím jsem spokojená.

A v jakém stavu je koleno?

Ještě není stoprocentní, takže natéká, ale splaskává. Zatím je to nahoru dolů.

Jak jsi prožila tu dlouhou dobu bez skákání? Chyběly ti skoky?

Moc mně skoky chyběly, stejně jako kolektiv, samotné cestování i závodní pocit. Na druhou stranu jsem toho měla hodně do školy, psala jsem ročníkovou práci, tento rok jsem maturovala, takže jsem měla i spoustu jiných věcí, které jsem musela dělat.

Jaké jsou tedy tvé nadcházející studijní plány?

Už teď v září nastupuji tady v Liberci na vysokou školu, kde budu studovat speciální pedagogiku. Uvidím tedy, jak to půjde skloubit se skoky. Doufám, že to půjde a pokud ne, skoky budou mít přednost.

A jaké jsou tvé další skokanské plány pro zbytek letní sezóny?

Příští víkend jedeme na závody Interkontinentálního poháru do Stamsu. Budou to tedy větší závody, než tady v Liberci. Je tam větší můstek, nikdy jsem tam neskákala, ale už se moc těším.

Absolvovala jsi už po zranění nějaké skoky na velkých můstcích?

Zatím ještě ne, s tím čekáme. Uvidíme, jestli se něco stihne na podzim, ale zatím na to nespěcháme. V létě jsem zatím byla na největším můstku v Kranji (HS 109) a teď ve Stamsu je můstek s HS 115, takže tedy bude opět o něco větší a bude to další krok dopředu.

Je nějaký výhled i závodů Grand Prix na konci letní sezóny?

Nejspíš už tento rok ne. Je tam pouze závod na velkým můstku v Klingenthalu a už nejsou žádné závody na středních můstcích. Ale pokud přijde do zimy forma, tak potom by připadaly v úvahu některé zimní Světové poháry, přičemž budu ale pravděpodobně objíždět primárně ty Interkontinentální poháry.

Veronice Jenčové za poskytnutý rozhovor děkujeme a přejeme hodně zdaru do nadcházejících závodů!

Foto: Veronika Jenčová (autor: Jiří Korbel)