Doleželová: „Létání je důvod, proč skáču.“

Česká reprezentantka Michaela Doleželová zaznamenala několik svých top výsledků, přesto není s uplynulou sezonou zcela spokojená. První sezonu ve Světovém poháru, na níž se mohla připravit, zakončila na 39. pozici. Kýženého finále na velkém můstku na Holmenkollenu se tak nedočkala. V další šanci na velkém můstku ale věří.

Mistryně republiky dosáhla výborného výsledku na juniorském šampionátu v Liberci, kde skončila osmá. Na seniorském mistrovství světa v Predazzu obsadila 28. pozici. Při Kontinentálním poháru v německém Oberwiesenthalu vystoupala poprvé v kariéře na stupně vítězů, vybojovala druhou příčku. V celkovém hodnocení CoC ji po jediném absolvovaném závodě patřilo 12. místo. V Schonach-Schönwaldu vyrovnala 17. místem své i české maximum ve SP a v hodnocení seriálu se zařadila na 39. příčku.

Jak jsi spokojena se svými výsledky a celkovým průběhem sezony 2012/2013? Zatím je to Tvá nejúspěšnější sezona ve SP.
Letos bych jako o nejlepší sezóně ve SP vůbec nemluvila. Byla to pouze má první sezóna v SP, na kterou jsem se připravovala, protože loni jsem nastoupila po zranění na pár závodů, bez jediného tréninkového skoku a přípravy.

V rámci finále SP se poprvé v historii FIS závodů žen skákalo na velkém můstku. Co na to říkáš, uvítala bys, kdyby se na velkých můstcích skákalo i v průběhu sezony?
Na velkém můstku mám sice doposud pouze pár skoků, ale uvítala bych více závodů na velkých můstcích. Myslím si, že do budoucna to může být zajímavé. Osobně mám velké můstky raději než ty menší, ráda se proletím delší dobu. Létání je ten hlavní důvod, proč skáču na lyžích.

Poprvé v kariéře jsi v Oberwiesenthalu vystoupala na stupně vítězů v CoC. Konkurence sice nebyla nejsilnější, přesto, na kolik si ceníš druhého místa?
Velmi si toho cením, protože jsem byla po delší době spokojená s mými skoky a viděla, že jsem porazila holky, které byly na MS nebo SP přede mnou.

Chystáš se před olympijskou sezonou na nějakou speciální letní přípravu, nebo půjde vše jako obvykle?
Byla bych ráda za nějakou speciální přípravu, ale uvidí se, jaké podmínky nám budou vytvořeny.

Foto: Michaela Doleželová (autor: Ing. Jiří Sedláček)