Film o nejhorším skokanovi historie

Eddie Edwards zvaný „Orel“. Nejhorší z nejhorších nebo hrdina? Britský skokan se dostal do podvědomí veřejnosti především díky své účasti na Zimních olympijských hrách v Calgary v roce 1988. Nyní se chystá film o jeho kariéře. V hlavní roli Rupert Grint z Harryho Pottera.

Vstoupil do historie spíše jako podivná postavička. Jeho styl byl tak tragický, že skoky mnohokrát končily vážným zraněním. Dohromady si přivodil 20 zlomenin. Vždy končil poslední. Byla to ale právě jeho „neschopnost“ skákat, která mu přinesla slávu. Objevoval se v reklamách, talk-show a komentoval sportovní přenosy. Říká se, že jeho sportovní antitalent mu vynesl až milion dolarů.

Možná již příští rok se dočkáme jeho příběhu na filmovém plátně. Ve filmu „Eddie the Eagle“ ho ztvární Rupert Grint, kterého čtenáři nejspíš znají jako Rona, věrného přítele Harryho Pottera. „Edwards je skvělý muž a celá historie jeho kariéry je neuvěřitelná, jsem velmi nadšený, že si mohu zahrát tuto roli,“ řekl Grint. „To, co dělal Edwards, se zdá neskutečné. Když vidíte skoky na živo, je to děsivé,“ dodal herec.


Foto: Rupert Grint (zdroj: zimbio.com)

Režisérem filmu je Declan Lowney, který práci na filmu začal již v roce 2007. Autoři scénáře jsou Simon Kelton a Sean Macaulay. Datum premiéry ještě není oficiálně na světě, ale z neoficiálních zdrojů zaznívá rok 2012.

Zdroj: skijumping.pl, bbc.co.uk
Havní foto: Eddie Edwards (zdroj: bbc.co.uk)