Finsko oznámilo jména nových trenérů

Finský tým začne přípravu na novou sezonu s novým trenérským duem. Dnes bylo oznámeno, že budou pro národní tým v budoucnu pracovat Kari Ylianttila a Jani Klinga. Ylianttila bude hlavním trenérem, který bude zodpovědný za strategické plánování a spolupráci s různými osobními trenéry. Klinga bude zodpovídat za každodenní tréninky.

Trenérská dvojice vystřídá Pekku Niemeläho, který vedl finský nároďák poslední čtyři roky. Šedesátiletý Kari Ylianttila, vítěz Turné čtyř můstků 1978, už trénoval národní tým v letech 1988 až 1994 a později pracoval i jako hlavní kouč Japonska a USA. „Po dvaceti letech budu znovu pracovat ve své vlasti, ale pořád je to práce jako kdekoliv jinde. Cíle a výzvy jsou stejné pro každý tým,“ řekl zkušený trenér pro finnjumping.fi.

Jani Klinga trénoval nedávno finské béčko v Kontinentálním poháru a dřívě pracoval u finského národního týmu v severské kombinaci a jako klubový kouč v Japonsku.

Velkým cílem je pro nové trenéry samozřejmě Mistrovství světa v Lahti v roce 2017: „Domácí světový šampionát je pro nás extrémně důležitý. Chceme být v Lahti úspěšní,“ potvrzuje Ylianttila. Na cestě k mistrovství světa plánují více tréninkových kempů národního týmu: „Lepší spolupráce je pozitivní ze sportovního hlediska a je to také cenově výhodné. Skoky na lyžích jsou individuální sport, ale jsme rovněž tým. Když bude jeden z nás dobrý, pomůže to nám všem,“ zakončil Jani Klinga.

Zdroj: fis-ski.com
Foto: Kari Ylianttila (zdroj: skijumping.pl)