FIS Cup: Premiérový triumf Davida Winklera

Sobotní závod FIS Cupu v polském Zakopanem se stal dosud nejúspěšnějším pro Němce Davida Winklera, který vybojoval poprvé v kariéře vítězství. Ze sedmičky Čechů na startu se do druhého kola dostalo duo Jiří Mazoch a Tomáš Friedrich. Prvně jmenovaný uzavíral elitní patnáctku.

Zkušební kolo dopadlo nejlíp pro Streitlera, Sakala 18.
Zkušební kolo mělo překvapivého vítěze. Vyhrál ho za 132,5 m mladičký Rakušan Patrick Hermann Streitler. Půl metr kratší skok dal druhou pozici Němci Kevinu Horlacherovi. Jeho kolega Tobias Bogner doskočil na 128 metrů, což ho řadilo na třetí místo. Zkušební kolo se vyvedlo také Němcům, což umocnil ještě pátý Daniel Althaus (126,5 m). Elitní čtverka čítala taktéž dva Rakušany, krom vítěze se do ní vešel ještě Christoph Stauder (127,5 m).

Čeští reprezentanti zkušebně nezazářili. Jediným světlým bodem byl výkon osmnáctého Filipa Sakaly (120,5 m). Ostatní Češi se do elitní třicítky neprobojovali.

Winkler slaví premiérové vítězství, Mazoch bodoval 15. místem
Důvod ke spokojenosti měl po dnešním závodě v tatranském středisku Zakopane německý reprezentant David Winkler (128,5 a 123 m). Závodník z Winterbergu nakročil za premiérovým triumfem už v prvním kole, po kterém vedl, a ve finálové sérii i přes slabší výkon výhru těsně udržel. Horší stylové známky mohly mrzet domácího favorita Lukasze Rutkowského (129,5 a 124 m). V obou kolech skočil nejdál a nakonec za prvním místem zaostal o pouhé 4 desetiny. Nejmladším členem osazenstva stupňů vítězů byl další z Němců, Markus Eisenbichler (126 a 122,5 m).

Své zatím nejlepší umístění kariéry si připsal sedmnáctiletý Rakušan Patrick Hermann Streitler (126 a 122 m). Třetí místo z prvního kola ke smutku domácích fanoušků neudržel nakonec 5. Jakub Kot (126 a 121 m).

Dva Češi berou body, nejúspěšnějším 15. Jiří Mazoch
Nejzkušenější člen české výpravy skončil nejvýše – Jiřímu Mazochovi připadla patnáctá pozice za dva 116 metrové pokusy. Z třináctého na čtyřiadvacáté místo se propadl junior Tomáš Friedrich (118 a 108 m). Smůlu si opět v závodě vybral Filip Sakala (112,5). I přes kvalitní tréninkové skoky zaostal za postupem do finále o pět příček. 112 metrů Miloše Kadlece na body také nestačilo, bral devětatřicátou pozici. David Bartoš (108,5 m) skončil čtyřicátý čtvrtý, Jan Souček dvaapadesátý (106 m) a David Ripper (97,5 m) šedesátý čtvrtý.