FIS Cup: Winkler a Judež vítězí v tréninku

Bez české účasti pokračuje ve slovinské Kranji letní FIS Cup mužů. Vítězství v trénincích na můstku HS 109 si rozdělili na půl Němci a domácí, jejichž barvy hájí například i navrátilec po zranění Mitja Mežnar. Poprvé se radoval David Winkler, podruhé Dejan Judež.

První trénink řada skokanů vynechala, vítězem Winkler
Pouze 35 skokanů z 67 se spustilo z můstku v prvním tréninkové sérii. 108 metrů stačilo na první místo Němci Davidu Winklerovi. Druhý skončil domácí Žiga Mandl (107,5 m) a rozmanité národnosti v top 3 potvrdil Rakušan Stefan Huber (106,5 m). Čtvrté místo zaujal Němec Maximilian Kaiser (105,5 m). Mockrát jsme neslyšeli ani jméno pátého muže, Švýcara Marvina Scherrera (105m). Šestou příčku dělili Němci Daniel Althaus a Martin Hamann (oba 104,5 m).

Domácí Judež nejlepší ve 2. tréninkovém kole
Druhý trénink už vynechali pouze dva závodníci, Kazach Kanat Khamitov a především David Winkler. Pro výhru za 107 metrů si tak mohl doskočit domácí Dejan Judež. Německé barvy opět nezůstaly pozadu, Maximilian Kaiser (105,5) bral druhou pozici a jeho kolega Tobias Bogner (105 m) třetí, o níž se dělil s Rakušanem Unterbergerem. Dělba nastala i na páté příčce, neboť shodně skočili domácí Anže Semenič a Američan William Rhoads (oba 104 m).

Kompletní výsledky oficiálního tréninku
Startovní listina dnešního prvního kola

Foto: Alexey Romashov (autor: Michaela Vondrášková)