FIS ruší v Rusku všechny zbývající závody

Mezinárodní lyžařská federace v dnešních dopoledních hodinách oznámila zrušení všech závodů, které se měly konat na území Ruské federace. Stalo se tak v důsledku ruského útoku na Ukrajinu.

Pro odvolaná klání se hledají nové destinace, zahraniční skikrosaři včetně českých reprezentantů odmítli ráno v Rusku startovat
V časných ranních hodinách SEČ se v ruském Sunny Valley konaly kvalifikace na víkendové závody Světového poháru ve skikrosu. Těch se však všichni přihlášení závodníci (kromě domácích reprezentantů) na protest proti vpádu Ruska na Ukrajinu odmítli zúčastnit. FIS krátce poté zrušila pro zbytek sezony všechna další klání, která měla být na území RF pořádána.

Seznam zrušených závodů

  • Světový pohár ve skikrosu – Sunny Valley – 25.-27. února
  • Světový pohár v akrobatickém lyžování – Jaroslavl, 26.-27. února
  • Světový pohár ve skocích na lyžích žen – Nižnij Tagil, 19.-20. března
  • Světový pohár ve skocích na lyžích žen – Čajkovskij, 26.-27. března
  • Světový pohár v běhu na lyžích – Ťumeň, 19.-20. března

Konat se nebudou ani závěrečná měření sil ve skokanském Kontinentálním poháru mužů, která byla stejně jako SP žen plánována na 26.-27. března v Čajkovském. Rozhodnutí Mezinárodní lyžařské federace kromě bojkotu samotných lyžařů předcházela také oficiální prohlášení mnohých lyžařských svazů, které se vyjádřily, že do Ruska neodcestují.