FIS zveřejnila kalendáře – s Frenštátem a bez Harrachova

Po svém jarním mítinku ve švýcarském Curychu zveřejnila Mezinárodní lyžařská federace FIS provizorní kalendáře pro letní soutěže a Světový pohár. Stejně jako loni by měl do Frenštátu pod Radhoštěm zavítat Kontinentální pohár, naopak Harrachov oproti předchozí verzi mezi destinacemi Světového poháru nefiguruje.

Česká zastávka chyběla v kalendáři naposledy v sezoně 2001/2002, v dalších sezonách se čtyřikrát závody u nás zrušily a loni se konalo Mistrovství světa v letech. Harrachovu původně patřil víkend po Turné, ale toto místo je nyní neobsazené. To pořadatelé z Frenštátu můžou být spokojeni, dostali stejně jako v minulé sezoně lukrativní termín na konci prázdnin

Světový pohár míří poprvé do Almaty a Szczyrku
Zajímavá je skladba provizorního kalendáře pro Světový pohár mužů. Severská tour by se měla uskutečnit už v únoru a po ní se skokani mají vydat k premiérovým závodům v kazašském Almaty, odkud se zase vrátí do Evropy, konkrétně do Německa. Podle očekávání nechybí ani další z nováčků ve Světovém poháru polský Szczyrk. Na potvrzení kalendáře si však musíme počkat do začátku června, kdy se uskuteční konference ve Varně.

Ženy se nově v rámci Světového poháru podívají do ruského Nizhniyho Tagilu, do finského Lahti a stejně jako muži do Almaty.

Letní Grand Prix opustila tradiční destinace v podobě Klingenthalu, na druhou stranu se vrátil Hinterzarten. Na nabitější program se můžou těšit ženy, čeká je hned pět závodů.

Kompletní kalendáře

Zdroj: fis-ski.com
Foto: Můstek ve Frenštátě (autor: Michaela Vondrášková)