Freitag: „Tímový duch hrá dôležitú úlohu.“

Dnešné prvenstvo na Svetovom pohári v Soči patrilo jednoznačne Andreasovi Koflerovi, ktorý dosiahol vynikajúci výsledok. V jeho tesnom závese sa umiestnili Richard Freitag a Andreas Wellinger, ktorí sa prezentovali len v tom najlepšom svetle.

Andreas Kofler svoje obrovské nadšene opísal takto. „Som spokojný s dnešným úspechom a najmä s tým, že som bol schopný ukázať dva dobré skoky. Mojím cieľom bolo skočiť dnes lepšie ako včera, a to sa mi podarilo a výsledok som zlepšil. Náš tím je dobre pripravený a odviedol vynikajúcu prácu, ale ak neukážete v závode dva dobré skoky je ťažké skončiť v prvej desiatke.“ Očarilo ho aj samotné miesto konania. „Rusko je veľmi krásna krajina. V Soči sa mi najviac páči kombinácia mora a hôr,“ netajil Andreas.

Druhé miesto dnes patrilo Nemcovi Richardovi Freitagovi. „Moje tajomstvo úspechu je tvrdá práca v poslednej dobe. Takisto aj tímový duch hrá dôležitú úlohu. Moje skoky boli dnes lepšie ako včera a myslím si, že dnešný umiestnenie na pódiu je jedno z najdôležitejších v mojej kariére. Dúfam, že sa mi podarí vyhrať niektorý z ďalších pretekov Svetového pohára,“ uviedol Frietag.

Dnešnú úspešnú trojicu uzatvára Andreas Wellinger, ktorý bol zo svojho výkonu nadšený. A nie je sa čomu diviť. Nemecký mladík dokázal na začiatku svojej premiérovej sezóny vo Svetovom pohári vybojovať stupne víťazov. „Je to fantastické. Je to moja prvá sezóna vo Svetovom pohári a ja ich začínam na pódiu. Už v lete mi to šlo dobre, keď som dosiahol trikrát na pódium v Kontinentálnom pohári, ale nikdy by som nečakal, že mi to tak dobre pôjde aj vo Svetovom pohári. Moje skoky sú veľmi kvalitné, funguje to pre mňa takmer dokonalo. Dnešný výsledok mi dáva ďalšiu motiváciu,“ uzavrel dojmy z dnešného závodu Nemec.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Richard Frietag (autor: Michaela Vondrášková)