Freund: „Je to úžasný pocit vyhrát doma!“

V prvním individuálním závodě FIS Team Tour se z vítězství možná ne příliš překvapivě radoval domácí Severin Freund. Pro tohoto nadějného německého skokana je to druhé vítězství ve Světovém poháru. Německé publikum tak mělo v neděli, po sobotním úspěchu německého týmu, znovu důvod k radosti.

Samozřejmě ani Severin neskrýval obrovskou radost, ale také přiznal, že se objevila i nervozita: „Je to naprosto skvělé! Je to úžasný pocit vyhrát doma. Opravdu super! Byl jsem trochu nervózní před druhým skokem, ale taky vás to pěkně nakopne. Celý víkend ve Willingenu je legrace. Na čem ale nejvíc záleží, jsou skoky. Udělám si jeden večer čas, podívám se na video a budu přemýšlet, co bylo špatně a co správně,“ dodává Freund.

Martin Koch: „Mám dobrou formu.“
Martin Koch se dnes podruhé v sezóně umístil na pódiu. Jeho kolegové z týmu – Thomas Morgenstern a Gregor Schlierenzauer skončili těsně za stupni vítězů na 4. a 5. místě. „Užívám si skoky ve Willingenu. Jsem v dobré formě a máme velkou šanci vyhrát Team Tour. Dáváme tomu vše a chceme vyhrát,“ řekl Koch.

Simon Ammann: „V prvním kole jsem si zapomněl rukavice.“
Švýcar Simon Ammann, který si dnes na Team Tour zaskákal díky abstinenci švýcarského týmu poprvé, vybojoval 3. místo. „Samozřejmě by bylo lepší mít víc skoků za sebou, ale protože nemáme jak poskládat tým, absolvoval jsem pouze zkušební skok a pak dva v závodě – o to víc jsem rád za 3. místo,“ řekl Ammann. „V prvním kole jsem si zapomněl rukavice a musel skákat bez nich,“ dodává věčně usměvavý skokan.

Zklamaný Adam Małysz, spokojený Kamil Stoch
Adam Małysz nebyl spokojen se svým 9. místem: „Určitě byl tento závod pod moje očekávání. Ta přestávka kvůli zranění mi trošku uškodila, hodil by se mi silový trénink. Není to však možné, protože noha ještě nefunguje, tak jak má. Musím zapracovat na odrazu, protože technicky je všechno v pořádku, ale nelítá mi to,“ postěžoval si Małysz. To Kamil Stoch netajil svou radost z 6. místa: „Pro mě byl dnešní závod opravdu povedený. Dnes jsem ukázal dva velmi dobré skoky, jsem s nimi spokojen. Výhra v Zakopanem mi dodala sebevědomí. Teď doufám, že si udržím vysokou formu do MS v Oslu.“

Niemelä: „Skvělý návrat Happonena.“
Povedený byl závod také pro finské skokany. Matti Hautamäki obsadil 7. příčku a hned za ním na 8. místě skončil Janne Happonen, který se úspěšně vrací po zranění. Finský trenér Pekka Niemelä přiznal: „Mám opravdu dobrý pocit. Návrat Happonena je úžasná věc a já jsem velice rád, že jsem dnes měl dva skokany v nejlepší osmičce. Byl to pro ně skvělý závod.“

Zdroj: skijumping-news.com, skijumping.pl,skijumping.de
Foto: Severin Freund (zdroj: skijumping.pl)