G.Schlierenzauer:„Pořád mám co zlepšovat“

Pár chvil po slavnostním ceremoniálu, pro Ville Larinta prvním v kariéře, se nejlepší trojice sešla ještě před zástupci médií. Třetí v závodě, Anders Jacobsen, odhalil, jak tíživá může být odpovědnost vůči celému týmu, a „stříbrný“ Ville Larinto zase připomněl, že spravedlnost někdy tak dobře nefunguje. To vítěz Gregor Schlierenzauer už v prostředí tiskových konferencí umí chodit a prozradil prakticky to samé, co v Kuusamu.

Gregor Schlierenzauer: „Tohle mě samozřejmě hrozně motivuje,“ začal konverzaci Rakušan. „Tvrdě jsem pracoval a dnešní výsledek je výsledkem této práce. Ale v absolutně formě ještě nejsem, ještě mám pořád něco před sebou. S umístěním jsem ale velmi spokojený,“ upozornil. „Konkurence dnes byla silná, našlo se okolo deseti skokanů, kteří měli na výhru,“ ohodnotil také kvalitu trondheimského klání.

„Ten poslední krok mi ale pořád chybí, mám pořád co zlepšovat. Forma jde však pořád nahoru a krok za krokem jsem té top formě blíž,“ připomínal, podobně jako ve Finsku, že stále cítí rezervu. „Už se těším na další závod. Se 140m jsem v prvním kole posunul rekord můstku, tak doufám, že přežije i zítřejší ataky,“ zadoufal Schlierenzauer. Pokud se však, jak říká, posune o další krok k superformě, možná se dočkáme přesunu rekordu i samotným „mistrem“.

Ville Larinto: „Říká se,že ten druhý je první poražený. Ne, to byl vtip. Je to můj nejlepší výsledek vůbec a já jsem hrozně šťastný!“ zdůraznil. V osmnácti letech tak dosáhl na metu, která je pro mnoho skokanů nedostižná. „Máme silný tým a pro mě je velkým překvapením, že dnes místo mě nesedí Matti Hautamaeki, který v našem týmu v posledních dnech předváděl ty nejlepší výkony,“ připomněl vynikající Hautamaekiho výkony z tréninků a kvalifikace. Závod však Mattimu zase trošku nepřál.

Anders Jacobsen: „Velkolepý výsledek! Je to pořád lepší,“ neudržel domácí závodník své pozitivní emoce neuzdě. „Když jsem stál nahoře a viděl pokusy Anderse Badala a Johana Remena Evensena, bylo to pro mě něco jako osvobození,“ přiznal. „Věděl jsem, že zaskákali výborně, a já už pak necítil ten tlak, když jsem skákal sám.“ Znovu tak nepřímo připomněl nezáviděníhodnou situaci norského týmu před závody na domácí půdě. Slušné výkony jednoho však dokázali pomoci i druhému.

Zdroj: skispringen.com, oesv.at, sportsplanet.at
Foto: z tisková koneference (zdroj: skijumping.pl)