Gregor Schlierenzauer: „Sme motivovaní.“

Rakúšania obsadili prvé miesto v záverečnej súťaži družstiev v Planici. Druhé miesto obsadili Nóri a Nemci si odniesli bronz. Posledný tímový závod tejto sezóny, teda nebol priveľkým prekvapením. Úžasnú atmosféru, ktorú vytvorili diváci si skokani užili naplno a tiež ocenili ich neutíchajúcu priazeň.

„Je vždy pekné vyhrať s tímom, je to dobrá motivácia pre budúcu sezónu,“ povedal Gregor Schlierenzauer, ktorý reprezentoval Rakúsko na tlačovej konferencii. „Som spokojný so svojím výkonom a som optimistický ohľadom budúcnosti,“ povedal rakúsky skokan na lyžiach. „Som spokojný s priebehom sezóny mal, som dobré i zlé momenty, ale taký je šport. Mojím hlavným cieľom bolo Turné štyroch mostíkov, ktorý som vyhral,“ zakončil Schlierenzauer.

„Pre náš tím je skvelé, že sme vyhrali druhé miesto. Každý z nás dal dobré skoky no Rakúšania boli neprekonateľní,“ povedal Rune Velta.

„Ja neviem, či sa tu dá skákať ďalej ako 239 metrov. Ja som to dokázal len raz,“ povedal Bjørn Einar Romøren. „Myslel som, že skončím po súťaži jednotlivcov, ale Tom a Vegard nebudú skákať, tak som dostal šancu predviesť sa v závode,“ vysvetlil Romøren.

„Planica je vždy zvláštne miesto, publikum je vždy úžasné, najmä po tom čo skočil Robert Kranjec,“ zhodnotil Richard Freitag. „Zdá sa mi, že Nóri boli dnes lepší ako my, ale nevzdávame sa a už teraz premýšľame o budúcej sezóne,“ dodal. „Zajtra chcem byť v Top 10. Dúfam, že zajtra budú podmienky podobné tým, aké boli dnes,“ zakončil Nemec.

Zdroj: skijumping.pl
Foto: Gregor Schlierenzauer (zdroj: skijumping.pl)