Háček nový rekordman můstku v Rastbuechl

Osm let se na četné tabuli rekordmanů můstku K 75 v Rastbuechl skvělo jméno Japonce Yuty Wataseho s hodnotou 82,5 metru. Od soboty jej ale na tabuli rekordmanů vystřídal třináctiletý Vítek Háček z Harrachova, který dokonale využil příznivých podmínek a dopadl na značku 83 metrů. Po oba dny závod „své“ kategorie J 16 suverénně vyhrál a tak se radoval i z celkového vítězství.


Foto: Rekordman Háček (autor: PaM)

Mezinárodní závod v Ratbuechl býval každoročně setkáním nejlepších skokanek Německa a Rakouska, v poledních letech jim konkurovala naše Vlaďka Pustková, která ve svých 12 ti letech před třemi roky všechny suverénně porazila. Poslední dva roky trochu ve výkonnsti stagnovala a tak jsme se těšili na srovnání její výkonnosti před letním turné Kontinentálního poháru žen. Do Breitenbergu jsme přijeli s kompletní čtveřicí našich reprezentantek, ale nakonec jsme byli velmi zklamáni. Všechny Němky i Rakušanky daly přednost soustředění v Hinterzartenu, a tak soupeřkami našich děvčat byly jen dvě domácí skokanky, které ještě v Kontinentálech nebodovaly. Vlaďka v trenincích skákala velmi dobře, z 9. a 10. lavičky skákala mezi 75 a 78 metry a snažila se dělat i telemarkové doskoky. V závodě byl hlavně kvůli oběma domácím skokankám zvolen velmi vysoký nájezd ( 12 ) a Vlaďka si netroufla skákat naplno. Přesto její skoky 77,5-74-79 a 77 metrů byly velmi dobré. Ale jakou hodnotu její skoky v konkurenci nejlepších světových skokanek mají, na to nám dají odpověď asi až ty Kontinentální poháry. Něco by mohlo napovědět srovnání se Slovinkami, Italkami a některými Rakušankami přístí týden ve slovinském Kisovci.


Foto: Žáci a dívky v Rastbuechlu (autor: PaM)

Z dalších našich děvčat měla v obou dnech na druhé místo Míša Doleželová, vždy však v jednom skoku přehnala snahu a tak se musela spokojit s 3. místem v sobotu a 2. místem v neděli. O délce sobotního druhého skoku domácí Nicol Hauer však mám velké pochyby a i díky tomu odsunula Míšu na třetí místo celkově. Johanka Špačková střídala dobré skoky se slabšími a tak v obou dnech ( a samozřejmě i celkově ) obsadila 4. místo.

Na velkém můstku se dost trápila Lucka Míková, která před měsícem dokázala porazit Míšu. To ale bylo na K 35 a to je trochu o něčem jiném.


Foto: Všechny účastnice v Rastbuechl (autor: PaM)

Před pátečním odjezdem do Kisovce se Lucka, Míša a Johanka sejdou ještě na dva dny ve Frenštátě a potrenují na menším 45 metrovém můstku. Mělo by to pomoct hlavně Lucce.

Kromě senzačního výkonu Vítka Háčka se zmiňuji hlavně o závodě děvčat, protože závod chlapců určitě zhodnotí jejich trenéři. Za zmínku však stojí, že v 99ti členém startovním poli tvořili větší polovinu závodníci z Čech. Vedle reprezentačních družstev žen, žáků a juniorů byla dána možnost velkému počtu žáků z oddílů TJ Frenštát, Sokola Kozlovice, Ještědu Liberec, TJ Lomnice n.P., Harrachova, Nového Města a Rožnova.


Foto: Vlaďka Pustková (autor: PaM)

Škoda jen, že v takovém počtu se naše skokany nedaří dostat na některý náš-domácí závod.

Poznámka: autor je trenér děvčat
Foto: Vítek Háček (autro: PaM)
Výsledky ke stažení: [filename=rastbuechl-2007.doc] [filesize=rastbuechl-2007.doc]