Harrachov připraven na víkendový SP

Leden 2008 – jeden jednokolový závod, prosinec 2009 – zrušeno, prosinec 2010 – zrušeno – taková je bilance úspěšnosti harrachovských závodů posledních let. A jaký bude přívlastek Světového poháru v Harrachově u ledna 2011? Již o tomto víkendu zavítá skokanská elita do českého Harrachova.

Kvůli Turné čtyř můstků je pro skokany tento týden opravdu náročný. Hned po Turné se závodníci z Rakouska musejí přesunout do Čech. Program byl proto trochu upraven. Páteční oficiální trénink a kvalifikace byla přesunuta až na sobotu. Sobota bude tedy pro skokanského fanouška snovým dnem. Skokanské představení navíc pořadatelé doplnili o hudební kulisu.


Můstky v Harrachově (autor: Michaela Vondrášková)

Jediné co by mohlo připravený harrachovský program narušit, je nevyzpytatelný vítr. „Pozorně sledujeme předpověď počasí a podle ní má ve čtvrtek přecházet fronta, ale v sobotu a v neděli vítr foukat nemá. Situace vypadá celkem optimisticky,“ říká ředitel závodů Stanislav Slavík.

Vstupenky na oba víkendové dny bude možné zakoupit přímo v Harrachově nebo je objednat online na eventim.cz. Jednodenní vstupenky na závod se pohybují od 300 Kč, pernamentka na celý víkend od 500 Kč. Pro náročnější fanoušky jsou připraveny také VIP vstupenky. Děti do 140 cm mají vstup zdarma.

Fotografie z přípravy můstku


autor fotografií: Kamil Rybář

Po páteční schůzi vedoucích týmů došlo k drobným úpravám sobotního programu.

POZMĚNĚNÝ PROGRAM SP HARRACHOV – HS 205

Sobota 8. 1. 2011:
10:00h – oficiální trénink
11:00h – kvalifikace
16:00 – první závod – 1. kolo
* Proběhne jen jeden tréninkový skok a zkušební kolo se neuskuteční.

Neděle 9. 1. 2011:
12:45h – zkušební kolo
13:45h – druhý závod – 1. kolo

Více info o Harrachově ve článku: SP: Čtvrtá zastávka český Harrachov
– TV program –
– on-line výsledky –

Rekord můstku: 214,5 m – Matti Hautamaeki (2002)

Zdroj citace: czech-ski.com
Hlavní foto: Plakat SP v Harrachově (zdroj: skiflying.cz)