Hendrickson: „Je to nepopsatelný pocit!“

V pátek bojovaly skokanky o třetí sadu medailí na MS v historii. Po Liberci a Oslu oslavilo novou šampionku italské Predazzo. Velmi emotivní závod prožily Američanky, které mají v týmu již druhou mistryni světa. Lindsey Van napodobila osmnáctiletá Sarah Hendrickson, která předčila královnu letošní sezony Saru Takanashi a bronzovou Jacqueline Seifriedsberger.

Sara Hendrickson prožila jeden ze svých nejlepších závodů v kariéře. Šťastná Američanka, kterou bezprostředně po druhém skoku začaly její krajanky oslavovat, nemohla uvěřit splněnému snu. „Tento týden jsem měla nějaké pochybnosti, protože Sara skákala v Zao a Ljubnu opravdu výborně. Věděla jsem, že se to bude tuhý boj. I když jsem byla ve vedení po prvním kole, vůbec jsem si nebyla jistá, že bych mohla vyhrát. Je třeba předvést dva vyrovnané skoky. Teď právě nemám slov, protože jsem si splnila obrovský sen a to je nepopsatelný pocit,“ zářila novopečená šampionka a neubránila se při tom slzám radosti.

Sara Takanashi se po posledních závodech zdála takřka neporazitelná. Šestnáctiletá juniorská šampionka z Liberce však na vrcholové akci sezony byla poražena a zlato na seniorském mistrovství zatím do své sbírky úspěchů nepřidala. „Světový pohár a mistrovství světa jsou zcela odlišné. Na poslední výsledky jsem moc nemyslela, přijela jsem do Predazza předvést to nejlepší, co umím. Je opravdu skvělé držet v ruce stříbrnou medaili. Jsem velmi šťastná a chci říct, že se tady ve Val di Fiemme cítím opravdu dobře,“ prozradila Sara Takanashi, pro kterou je stříbro prvním cenným kovem z MS.

Již po začátku SP se očekávalo rakouské zastoupení na stupních vítězů v mistrovském individuálním závodě žen. Výborné výkony předváděla Daniela Iraschko, pak ji ale zastavilo zranění. Obhájkyni zlata z Osla však výborně zastoupila její týmová kolegyně, Jacqueline Seifriedsberger. „ Je vždy těžké konkurovat Saře a Sarah (Takanashi a Hendrickson – pozn. red.). S bronzem jsem naprosto spokojená. Můj sen o individuální medaili vyšel. Momentálně nemám slov, možná si to všechno uvědomím zítra nebo v nadcházejících dnech,“ řekla Seifriedsberger, která poukázala na dominanci Hendrickson a Takanashi.

Zdroj: berkutschi.com, ladiesskijumping.com
Foto: Sarah Hendrickson (autor: Ing. Jan Baier)