Hendrickson: „Těším se na Holmenkollen.“

Sarah Hendrickson je po Mistrovství světa ve Val di Fiemme v „laufu“, naštěstí pro Saru Takanashi je již o vítězství ve Světovém poháru žen rozhodnuto. Hendrickson potvrdila skvělou formu i dnes, když v Trondheimu zvítězila právě nad svou japonskou soupeřkou o více než osm bodů. Na třetím místě skončila Rakušanka Jacqueline Seifriedsberger.

Sarah Hendrickson, osmnáctiletá královna amerického skoku, je podle všeho ve velké pohodě. „Tady v Trondheimu jsem poprvé a musím říct, že to byl úžasný den. Sezona už skoro končí, ale já se cítím velice dobře. Teď už se těším do Osla a na Holmenkollen, protože větší můstky mi víc sedí,“ přiznala Američanka.

Sara Takanashi sice nezískala individuální zlato z mistrovství světa, vítězství ve Světovém poháru má však již nyní zajištěno. Dnešní závod může počítat mezi lepší, stále má však na čem pracovat. „Bohužel jsem v prvním kole nemohla udělat telemark a v druhém kole jsem zpozdila odraz. Ale i přesto jsem skončila na pódiu a z toho mám přirozeně radost,“ řekla na tiskové konferenci Takanashi.

Při absenci Daniely Iraschko se jako jednička rakouské reprezentace představuje Jacqueline Seifriedsberger, která dnes dostala za třetí příčku 40 bodů do celkového hodnocení a dotahuje tak Francouzku Coline Mattel. Boj o celkové třetí místo letošní sezony je tak před Oslem ještě otevřený. „Je to moje první umístění na stupních vítězů v Norsku, takže jsem velmi šťastná. Se svými skoky jsem dnes spokojena, ale s dopady moc ne,“ řekla Rakušanka.

Zdroj: berkutschi.com
Foto: Sarah Hendrickson (autor: Anna Herba)