Hendrickson: „Tvrdě jsem trénovala.“

Historicky první vítězství ve Světovém poháru žen si odnesla Sarah Hendrickson. Sedmnáctiletá Američanka zde porazila jak zkušené rivalky jako například Danielu Iraschko, Anette Sagen či své vrstevnice Coline Mattel nebo Saru Takanashi.

Hendrickson a Faisst se radují, Iraschko je nespokojená
„Během léta jsem opravdu těžce trénovala. Skákala jsem hlavně na můstcích v Park City o něco dříve než ostatní týmy. Do Lillehammeru jsem také přijela dříve, ale bohužel zde nebyla žádná možnost potrénovat. Snažila jsem se jen relaxovat a zafungovalo to,“ říká vítězka Sarah Hendrickson. „Moje skoky mě překvapily stejně jako fakt, že jsem porazila třeba Danielu Iraschko nebo Anette Sagen,“ dodává Američanka.

Radost z pódiového umístění neskrývá ani Melanie Faisst. „Je to úžasné, nikdy jsem si nemyslela, že se tady dostanu na pódium. Rodiče jsou na mě hrdí,“ prozradila německá závodnice.

Na nepopulární bramborové pozici se umístila suverénka loňské sezóny Daniela Iraschko. „Od operace kolene jsem zatím udělala jen 5 skoků a pořád mi něco chybí. Mým cílem je zvítězit v celkovém hodnocení Světového poháru,“ říká sebevědomě rakouská skokanka. „Pokud se účastníte historicky prvních závodů, je to samozřejmě určitý tlak. Podmínky na můstky byly obtížné a navíc nás poprvé přenášeli v televizi. Ale myslím, že se náš sport předvedl dobře,“ míní Iraschko.

Zdroj: skijumping.pl
Foto: Sarah Hendrickson (zdroj: skijumping.pl)