Hilde s úsměvem: „Mám se vážně dobře“

V neděli, dva dny po svém pádu, se Tom Hilde zúčastnil tiskové konference v Garmisch – Partenkirchenu. Na setkání s novináři dorazil překvapivě fit a v dobré náladě! V nemocnici pobyl pouze jeden den a v Ga – Pa se tak na Silvestra mohl těšit ze společnosti týmových kolegů.

Ačkoliv se na můstky jen tak zatím nevrátí a na Turné ho zastoupí Kenneth Gangnes, cítí se Hilde velmi dobře. „Mám se vážně dobře, protože dostávám pouze dobré zprávy. Nebudu muset podstoupit operaci, můžu se bezbolestně hýbat a nepotřebuji pomoc. Zlomený obratel vlastně nebolí tolik, jak by si jeden mohl myslet,“ říká.

„Měl jsem to ustát“
Hilde si je vědomý toho, že pád zapříčinil sám. „Ve skocích se vždycky snažíte skočit o pár metrů víc. Je mi 24 a lyžuji od 4 let. Měl jsem být schopný, to ustát. Je to něco jako když nedáte penaltu ve fotbale.. a zlomíte si u toho obratel,“ říká s humorem.

Ze svého pádu si pamatuje až na pár chvilek úplně všechno. „Nejdřív jsem nemohl dýchat, protože jsem měl pusu plnou sněhu. Hned mi došlo, že něco není v pořádku, ale nebyl jsme schopný říct, co mě vlastně bolelo. Aspoň jsem se mohl hýbat a byl jsem rád, že se nemusím bát ochrnutí.“ Na ambulanci ho pak nejvíce bolel sedřený obličej a záda. „Ale dostal jsem nějaké léky proti bolesti a bylo to v pořádku,“ usmívá se.

Dnes se Hilde vrátil do Norska, aby podstoupil ještě další vyšetření zad a kolene. „Ten pád si budu vždycky pamatovat, ale nemyslím si, že by to na mně zanechalo nějaké psychické následky,“ zůstává optimistou.


Foto: Tom Hilde v objetí s Vegardem Haukoe – Sklettem (autor: Michaela Vondrášková)

Tým byl zděšenější než on sám
Nadšený je také Clas Brede Brathen. „Samozřejmě jsme šťastní. Pro tým je strašně důležité, že je tu Tom teď s námi. Také to, že se chtěl zúčastnit naší novoroční večeře, vypovídá o Tomově týmovém duchu,“ říká. Sám Hilde říká, že jeho týmový kolegové byli vyděšenější než on sám. Brathenova slova v rozhovoru pro berkutschi.com potvrzuje také Alexander Stöckl. „Bylo pro něj hodně důležité, že se brzy vrátil zpátky. Ze začátku byl vážně nadšený, že může po tak krátké době opustit nemocnici. Neméně důležité to bylo pro tým, Norové jsou známí tím, že jsou všichni v týmu blízcí přátelé. A když chybí někdo jako Tom, zanechá to obrovskou díru. Pro ostatní to byl šok, když slyšeli diagnózu,“ říká.

Zdroj: berkutschi.com
Hlavní foto: Tom Hilde (autor: Michaela Vondrášková)