Hilde: „Výsledky nebyly důležité.“

Polská Lotos Tour skončila v sobotu. Zahrnovala zastávky ve Wisle, Szczyrku a Zakopanem, celkem se odskákaly jeden týmový a tři individuální závody. Všechny opanovali naši jižní sousedé – Rakušané. Pojďme se podívat, co o závodech Lotos Tour říkají někteří skokané nebo trenéři.

Nadšení u rakouského tábora
Začneme u největší ‚star‘ polské štace a to sice u Thomase Morgensterna, který si nenechal ujít jediné vítězství v závodech. „Start Letní Grand Prix byl pro mě i celý rakouský tým velmi úspěšný. Myslím, že jsme již dokázali, že v zimní sezoně chceme být opět ten nejsilnější tým. Někteří lidé se mě zeptali, jestli na moji dobrou formu není příliš brzy. Ale já si to nemyslím. Tyto výsledky jenom dokazují to, jak dobře jsem se připravoval, moje technika a vybavení jsou v pohodě a já jsem na dobré cestě. Přesně takhle se můžu dokonale připravit na zimu a zapracovat už jen na posledních detailech bez většího tlaku,“ uvádí na svých stránkách.

Pro stránky oesv.at také říká: „Nemám strach, že bych do formy přišel příliš brzy, protože mám zkušenost, že když se mi dobře daří v létě, je dobrá i zima.“

Další, kdo také slaví úspěšný start do LGP, je Morgensternův týmový kolega Gregor Schlierenzauer. „Podle mne byla premiéra polské tour velmi úspěšná. Všechny závody byly skvěle zorganizovány. V Zakopanem mám vždy skvělý pocit, můstek zde patří k mým nejoblíbenějším. Teď si dám ale pauzu od závodů a budu v klidu trénovat. V příštích několika týdnech jsou přípravy na zimu zase hlavní,“ říká Schlierenzauer na stránkách oesv.at.


Foto: Martin Koch (autor: Vendula Bittnerová)

Ne tak spokojený jako Morgenstern nebo Schlierenzauer je Martin Koch. „Výsledky tří individuálních závodů nebyly takové, jaké bych chtěl. Ale zkusil jsem si všechno, co jsem mohl a teď aspoň vím, na čem ještě zapracovat. A přesně od toho LGP je – můžete vyhrávat jako Thomas nebo si všimnout toho, co ještě musíte před zimou spravit. A výhra s týmem pro mě byla opravdu zlatým hřebem! Nevím v jakých závodech LGP budu ještě letos závodit, ale jsem si jistý, že svoji formu ještě ukážu,“ píše Koch na svých stránkách.

Problémy s technikou u Hildeho, nespokojený Kubacki, spokojení Italové
Podstatně menší nadšení po Lotos Tour než u Rakušanů vládne v norském táboře. „Během toho týdne v Polsku jsem začal trochu zápasit se svou technikou. Ovšem po těch strašných věcech, které se staly v Norsku, se sport a výsledky nezdály být tak důležité. Ale koneckonců to byl dobrý týden, předvedl jsem několik dobrých skoků a dosáhl docela pěkných výsledků. Nyní je na čase trénink před tím, než zamíříme do Hinterzartenu,“ říká Tom Hilde.

Nadšený není Dawid Kubacki, který ještě neví, zda ho trenér vybere pro závody v Hinterzartenu. „Nejsem úplně spokojený se svými výsledky. Udělal jsem mnoho špatných skoků a ještě na tom budu muset zapracovat. S takovými skoky nemůžu vyhrávat,“ říká. „Každá soutěž se musí brát vážně, není možné rozlišovat mezi zimou a létem,“ dodává.

Družina Italů se zúčastnila pouze závodů v Zakopanem, v týmovém závodě se nedostali do druhého kola a v individuálním se Sebastian Colloredo umístil na 20. místě, tyto výsledky hodnotí kouč Jakub Jiroutek vcelku kladně. „Sebo (Sebastian Colloredo – poznámka redakce) ukázal své kvality. Bojoval s nemocí, ale stejně skákal s těmi nejlepšími skokany. Letní sezona není naší prioritou, přesto jsou takové výsledky povzbuzující,“ říká Jiroutek.

Zdroje: thomasmorgenstern.com, oesv.at, martinkoch.at, tom-hilde.com, skokinarciarskie.pl, italyskijumpingteam.com
Hlavní foto: Tom Hilde (autor: Vendula Bittnerová)