Hofer a Wehling navštívili liberecké můstky

V průběhu středy navštívil liberecké skokanské můstky trojnásobný olympijský vítěz Ulrich Wehling, který v současnosti vykonává funkci šéfa úseku severské kombinace v Mezinárodní lyžařské federaci známé jako FIS. Spolu s ním byl přítomen neméně významný činovník FIS, Walter Hofer, který ve FIS vede úsek skoku.

V chladném, deštivém a krajně nevlídném počasí, které ve středu panovalo nad Libercem, se hosté z FIS přímo v areálu skokanských můstků pod Ještědem seznámili s realitou postupu rekonstrukčních prací. Jednalo se vlastně o jejich kontrolní návštěvu, která navazovala na inspekci uskutečněnou v dubnu letošního roku. Oba nejvyšší funkcionáři FIS vysoce hodnotili, že i přes nepřízeň počasí dělníci dodavatelských firem finišují s jednotlivými stavbami. Největším jejich nepřítelem jsou nyní bláto, kaluže vody, mlha, déšť a vítr. Pánové Wehling a Hofer přijali s povděkem zprávu, že harmonogram prací na rekonstrukci areálu Ještěd je v mírném předstihu. „Je velmi dobře, že práce tady pokračují za každého počasí, protože první sněhové přeháňky dávají tušit, že zima je už za dveřmi,“řekl Hofer.

Představitelé FIS se opakovaně vrátili k nedostatkům v projektu, které byly odhaleny při kontrole rekonstrukce areálu v dubnu letošního roku. Byli nuceni opakovaně konstatovat, že některé nedostatky přetrvávají. Waltru Hofrovi se především nelíbí malý prostor označovaný jako ohřívací místnost pro závodníky. Objekt vybudovaný podle projektu vedle věže v blízkosti startovacího místa skutečně není dostatečně velký. „Ohřívárna je na správném místě, je perfektně zařízená, je z ní bezvadně vidět dolů, ale je malá,“ posteskl si Hofer. Stejný názor měl i přítomný specialista televizní společnosti, která bude zajišťovat televizní přenosy. „Náš kameraman zde bude mít málo místa pro práci,“ uvedl. Záběry do tváří závodníků bezprostředně před tím, než se odeberou ke skoku, jsou totiž divácky velmi atraktivní. „Nemá cenu si stěžovat na nedostatky, pojďme hledat řešení problémů,“ vedl konstruktivní diskusi Walter Hofer, který ze své bohaté praxe moc dobře ví, jak důležitá je předstartovní péče o závodníky.

V duchu tolerance a konstruktivní diskuse k současnému stavu v přípravě Světových pohárů pokračovala výměna informací také okolo lyžařského areálu Vesec. Právě zde totiž budou v rámci nadcházejících Světových pohárů, v únoru 2008, probíhat v jednom termínu běžecké závody „klasiků“ a „kombiňáků“. Ulrich Wehling kladl libereckým organizátorům na srdce, aby zajistili úzkou spolupráci všech významných funkcionářů z obou sportovních odvětví hlavně v průběhu tréninků a závodů přímo na stadionu. „Jde o to, aby spolu úzce komunikovali ředitel závodu v běhu s ředitelem závodu v severské kombinaci, aby vzájemně věděli o vydaných pokynech, ale také aby se netříštila rozhodnutí velitelů stadionu a velitelů tratí pro oba závody,“ zdůraznil Wehling.

Zájem představitelů jednotlivých úseků FIS jak o blížící se Světového poháry, tak o světový šampionát je pochopitelný a nikterak neobvyklý. Konečně, je to jejich práce. V nejbližších dnech navštíví Liberec již poněkolikáté šéf běžeckého úseku FIS Jurg Capol.

Foto: Můstek v Liberci
Zdroj: Liberec2009.com