Insam: „Smíšené závody byly skvělé!“

Skokanské léto pro ženy již skončilo a my jsme se rozhodli zeptat se několika skokanek na jejich dojmy z uplynulého dění. Anja Tepeš, Julia Kykkänen, Atsuko Tanaka a Evelyn Insam nám kromě toho prozradily i něco málo ze svých plánů do budoucna.

Julia Kykkänen ukořistila čtvrtou příčku v celkovém hodnocení Kontinentálního poháru. Své výkony v této sezóně hodnotí veskrze pozitivně. „Myslím si, že se mi docela dařilo, skákala jsem dobře ve všech závodech. Jen v Lillehammeru jsem druhý skok pokazila, ale jinak jsem spokojená,“ říká mladá finská závodnice.

Pochvaluje si i novinku letošního léta – smíšené závody. „Bylo to zábavné a myslím si, že je to skvělý nápad. Zejména ženskému skoku na lyžích to pomůže,“ říká Kykkänen. Prozradila nám i něco ze svých plánů pro nadcházející týdny a největší cíle letní sezóny. „Plánuji především trénink, příští týden jedeme trénovat do Vuokatti. V nadcházející sezóně je mým největším cílem hlavně Mistrovství světa juniorů a Mistrovství světa v klasickém lyžování. Ale obecně bych hlavně chtěla v každém závodu předvést dobré a stabilní skoky,“ uzavírá Finka.

I kanadská skokanka Atsuko Tanaka je poměrně spokojená se svými výkony. „Jsem určitě spokojená, je na mně znát zlepšení oproti minulému roku,“ hodnotí se výkony Kanaďanka, která se v celkovém hodnocení umístila na 23. příčce. A podobně jako Kykkänen, i ona si pochvaluje smíšené závody a vidí v nich velkou pomoc pro ženský skok. „Myslím, že smíšené závody jsou skvělé, měla jsem možnost se zúčastnit obou a moc jsem si to užila. A také si myslím, že je to možnost, jak dostat ženský skok na lyžích do popředí,“ říká.

Během závodu v Almaty bohužel Tanaka upadla, a tak má prozatím v plánu pouze rehabilitace a lehký trénink. Ovšem cíle pro nadcházející sezónu má jasně dané. „Bude se konat Mistrovství světa v Predazzu, zde by chtěla předvést co nejlepší výsledky,“ říká Tanaka.

To Anja Tepeš byla se svými výsledky spokojená méně. „Léto se mi nepovedlo tak, jak jsem očekávala. Začátek byl dobrý, jenže jsme pokazila skoky na Grand Prix v Německu a Francii. Ale s posledními mezinárodními závody v Lillehammeru jsem spokojená. Tam jsem skákala mnohem lépe. Takže nakonec to nebylo tak špatné a již se těším na zimu,“ říká slovinská závodnice.

Evelyn Insam je se svými skoky spokojená, s nadšením přijala i smíšené závody. „Jsem spokojená se svými skoky. Smíšené závody byly skvělé a zábavné. Doufám, že jich v budoucnu přibude,“ říká mladá Italka.

Foto: Evelyn Insam (autor: Michaela Vondrášková)