J. Jiroutek k úspěchu juniorů: Teď bude záležet na financích

Letošní Mistrovství světa juniorů v Rasnově přineslo hned v prvním závodě velký úspěch českého skoku. Koordinátor reprezentace Jakub Jiroutek ocenil čtvrtého Viktora Poláška a sedmého Tomáše Vančuru, ale zároveň tyto výsledky nechtěl přeceňovat.

„Výsledky jsou výborné. Jen je škoda, že Vančura v prvním kole doplatil na podmínky. Ale mít dva juniory v TOP10 je skvělé. Teď záleží na tom, jaké podmínky budou mít dál. Do juniorů finance nehrají takovou roli, pro mě osobně proto MSJ vždycky zůstane takovým ‚kinder cupem‘. Koukněte se třeba na Nory. Jejich jména poznáme až tak za dva tři roky. Kariéra se láme mezi 19-25 lety,“ uvědomuje si Jiroutek.

Výkonu Viktora Poláška, jehož skokanky vychoval kouč Rostislav Latzka, je však třeba věnovat speciální pozornost. Na vrcholu juniorské sezony se mu zadařilo i loni, kdy skončil na 8. místě. „Viktor se koncem podzimu i začátkem léta hledal. Jinak je ovšem jeho potenciál obrovský a bylo jen otázkou času, kdy se vrátí do formy. Vyrostl, zmužněl a musel se s tím srovnat.“

Výsledky v kategorii jednotlivců logicky budí očekávání před sobotním týmovým závodem. „Chtěli bychom skončit v první šestce, ale uvidíme. Skoky jsou sport, kde je možné vše,“ naznačuje možné cíle český koordinátor.

Foto: Jakub Jiroutek (autor: Ing. Jiří Sedláček)