Jacobsen: „Môžem držať krok s najlepšími.“

Anders Jacobsen dominuje národnej letnej súťaži v Nórsku. V rozhovore pre portál skijumping.de hovorí o jeho prekvapivo silnom výkone a návrate na medzinárodnú skokanskú scénu.

V úvode sa Anders Jacobsen rozhovoril o svojom veľkom comebacku a ako je rád, že sa mu to podarilo práve teraz. „Fyzicky som vo veľmi dobrej kondícii. Silový tréning robím vo svojom dome v Hoenefoss, skoky zasa trénujem vo Vikersunde. Tieto dni sú pre mňa veľmi príjemnou chvíľou, mám taktiež dosť voľného času. Preto si potom môžem vychutnať každú minútu na kopci a to je dôležité,“ hovorí Nór.

Svoju kondíciu chce Anders ukázať aj v letnej Grand Prix. „Dúfam sa mi podarí dosiahnuť vynikajúce výsledky. Práve teraz je pre mňa najdôležitejšie silové cvičenie, aby som dospel na lepšiu úroveň než som kedy bol. Kombinézy sú skutočne na telo, takže budem musieť byť ešte lepší,“ dodáva

Na otázku či vidí rozdiel v starých a nových kombinézach Anders odpovedal: „Nie je v tom veľký rozdiel, ale nedá sa tak jednoducho dostať do vzduchu, potrebujete väčšiu trajektóriu. Preto náš nový systém, ktorý sme vymysleli, sa hodí veľmi dobre, ale stále sa potrebujeme trochu viac odrážať.“

Veľkú podporu Jacobsen dostáva aj od trénera Alexandra Stöckla, ktorý ho chce motivovať. „Myslím, že som dokázal veľmi veľa počas posledných troch dní a myslím si, že môžem držať krok s tými najlepšími na svete,“ zhrnul na záver rozhovoru Anders.

Jacobsen sa podľa svojich slov potrebuje zlepšiť hlavne vo svojej energii a sile a to zároveň všetko spojiť s vylepšenou technikou. Momentálne trénuje individuálne s trénerom, ale ak má tu možnosť, tvrdo trénuje aj s A – tímom.

Zdroj: skijumping.de
Foto: Anders Jacobsen (autor: Michaela Vondrášková)