Jak trávili skokané volný čas v Harrachově?

Uplynulý víkend, kdy jsme měli být svědkem dvou závodů Světového poháru v Harrachově, se proměnil v jedno dlouhé čekání na smilování Matky přírody. Za zimy, větru a hustého sněžení byli všichni rádi za teplo v instalovaných stanech. Nejen skokanům, ale také novinářům a fotografům byla dlouhá chvíle.

Z nudy vyprovokoval i polský skokanský tým koulovanou, do které se po chvíli zapojili i fotografové, kteří zprvu jen hrátky zachycovali svými objektivy.

A co dělali někteří skokané ve volném čase?

Andrea Morassi: Je to těžké, když máš tolik volného času, hlavně když je počasí takové. V pátek, potom co jsem se vrátil z můstku, jsem šel do haly a lehce jsem potrénoval.. Dnes (v sobotu) jsem odpoledne po zrušeném závodu odpočíval a znovu jsem šel do haly trénovat..


Manuel Fettner: Je to pořád dokola, jen sedět a čekat, jako ostatní. Trochu hudby nebo občas si zahrát nějaké hry. Ale nejvíc času jsem proseděl a pročekal.


Dawid Kubacki: Když jsme na můstku a je takovýhle závod (odklad, odklad a další odklad), musíme být stále připraveni jít na start, protože máme nižší startovní čísla. Základem je udržet si tělesnou teplotu, proto si hrajeme s míčem a stále udržujeme vysokou tělesnou teplotu. Teď co zrušili první závod, vrátili jsme se zpátky na hotel a odpočíváme v posteli. A ve 14:00 začneme znovu.. (pozn. redakce – míněno v sobotu)


Borek Sedlák: Je to individuální, někdo si sedne a čeká na aktuální info, někdo se snaží stále udržovat zahřátý, aby byl připravený na všechny varianty – to se většinou týká závodníků s nižšími startovními čísly.. Jinak pak už jsme měli info, že situace s předpovědí je špatná, takže jsme už stáli u bufetu a ochutnávali:)


Hlavní foto: Ruský tým (autor fotografií: Michaela Vondrášková)