Jakub Janda vítězí na Valné hromadě! Blýská se na lepší časy?

Včerejší volby Valné hromady úseku skoků na lyžích již znají svého vítěze! Oficiálně až během dnešního poledne vyplula na povrch informace, že bývalý skokan na lyžích Jakub Janda, obdržel 34 z celkových 36 hlasů a stává se tak novým předsedou skokanského úseku SLČR. Sesadil tak Leoše Škodu, který tuto funkci do této doby zastával. Roli místopředsedy bude plnit Jan Baier.

V roli „sportovního ředitele“ končí také Rostislav Jozífek, jehož dosavadní funkce je zatím volná a bude na ní prý vypsáno výběrové řízení. Tento muž však v dění zůstane i nadále, nicméně pouze jako člen rady úseku. Z této pozice by tudíž neměl mít velký vliv na řízení českého skoku, jako tomu bylo doposud. Doufejme, že tím zmizí jak již památné růžové přilby Vola, tak především absurdní situace, do kterých se čeští skokani v posledních letech dostávali. O těch letošních jsme informovali například [link=http://skoky.net/clanek.php?misc=search&subaction=showfull&id=1516884400&archive=&cnshow=news&ucat=1&start_from=&]zde[/link].

K reprezentaci se vrací opět po čtyřletém působení v Rusku David Jiroutek, který by tak mohl, společně s jeho bratrem Jakubem, tvořit páteř českého trenérského týmu. U reprezentace skončil tedy už oficiálně Richard Schallert, kterému za odvedenou práci děkujeme. Janda má také v plánu přivést do funkce šéftrenéra zahraniční osobnost, který by měl pod sebou všechny trenéry v ČR, ať už trenéra A týmu, B týmu, či trenéra juniorů.

Věřme tedy, že základní stavební kámen trnité cesty zpět na vrchol byl postaven právě nyní, a že s českým skokem to bude nadále jen vzkvétat. Jakubu Jandovi gratulujeme a přejeme hodně štěstí do jeho nové a pro náš sport velice důležité funkce. Určitě nejen my jsme zvědavi, kdo tedy bude zvolen nejen na pozici sportovního ředitele, ale zejména na místo šéftrenéra reprezentace ČR. To se dozvíme snad už v následujících dnech!

[i] [b] Foto: Jakub Janda [/b] (autor: Maja Gara) [/i]