David Jiroutek je jedním z horkých kandidátů na post českého šéftrenéra. O jeho osudu se rozhodne v první polovině května. Už teď je ale jisté, že by v případě jeho jmenování nevedla český skok kompletní bratrská dvojice. Dosavadní Davidův asistent u českého B-týmu, Jakub Jiroutek, totiž přijal nabídku spolutrénovat v Itálii. Bratra Davida teď Jakub vymění za bývalého italského skokana Roberta Cecona, se kterým se pokusí dovést italský národní tým k uspokojivému výsledku na Olympijských hrách ve Vancouveru.
„Myslím, že taková nabídka, jakou mi předložil šéf skoku v Itálii Ivo Pertile a trenér Roberto Cecon, se neodmítá,“ vyjádřil se o svém novém angažmá sám Jakub Jiroutek. „Pro mě je důležité, že mají zájem o mé zkušenosti a tréninkové metody,“ řekl jednatřicetiletý ex-skokan.
Jeho svěřenci se v následující sezoně stane šestice italských nadějí v čele s
Andreou Morassim a Sebastianem Colloredem. Své znalosti bude předávat ještě Roberto Dellasegovi (narozen 1990), Diego Dellasegovi (nar. 1990), Alessio De Crignisovi (nar. 1990) a Michaelu Lunardimu (nar. 1992).
„Chci poděkovat všem fanouškům v ČR, kteří mi fandili, a hlavně Dukle Liberec, která mi dala šanci jako trenérovi,“ nezapomněl Jiroutek na své chlebodárce. A jak se dívá na „promarněnou“ šanci stát se asistentem u národní reprezentace? „Věřím, že se někdy vrátím a národní tým ČR povedu,“ dodal.
ČTĚTE:
Schallert trénuje v Německu – na berkutschi.com
(Připravujeme překlad.)
Foto: Jakub Jiroutek (autor: archiv)