Jan Mazoch suverénně obhájil vítězství

V odpoledním závodě IV. ročníku Ceny Frenštátu p.R. v sobotu 22. září 2007 se ve 3. Letním republikovém klasifikačním závodě skokanů na můstku K 95 m s umělou hmotou ve Frenštátě p.R. na Horečkách se podařilo ve společné kategorii mužů a juniorů Janu Mazochovi z TJ Dukly Frenštát p.R. suverénním způsobem obhájit loňské prvenství.

Nejdelšími skoky v obou soutěžních kolech 95 a 102 metrů zvítězil ziskem 244 bodů s třicetibodovým náskokem před polským reprezentantem Dawidem Kowalem ze Startu Krokiew Zakopane (214 b., 89+95 m). Třetí místo obsadil v konkurenci 38 závodníků o pět let mladší bratr vítěze Jiří Mazoch z TJ Frenštát p.R. (208,5 b., 88,5+93 m) před Martinem Plhalem z SKL Nové Město n.M. (193,5 b., 87+89,5 m) a trojicí polských juniorů v pořadí Kamil Kowal, Sebastian Toczek a David Kubacki. Osmé místo patřilo Marku Kýpeťovi z TJ Dukla Frenštát p.R. před Polákem Krzystofem Mietusem a domácím skokanem Vladimírem Struhárem z TJ Frenštát p.R. Nejlepší slovenský skokan Tomáš Zmoray z ŠK Kartík Banská Bystrica obsadil 12. místo.

V neděli dopoledne budou závody ve Frenštátě p.R. Pokračovat od 9 hodin Pohárem Horeček v kategorii dorostenců a následně mužů+juniorů.