Janda pokazil druhé kolo v Engelbergu

Skokan na lyžích Jakub Janda promarnil šanci prorazit poprvé v sezóně na stupně vítězů ve Světovém poháru. Po prvním kole závodu ve švýcarském Engelbergu mu patřilo třetí místo, ale nepovedený druhý skok ho odsunul na 14. pozici. Z druhého vítězství se radoval teprve šestnáctiletý Rakušan Gregor Schlierenzauer.

Obhájce celkového prvenství ve Světovém poháru Janda dnes nicméně zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně, kterou provází nepříznivé počasí. Nejprve ve fujavici v Kuusamu ani neprošel do druhého kola, v norském Lillehammeru pak bodoval a nejlépe byl šestnáctý. Na bodované pozice se v Engelbergu prosadili i dvaadvacátý Jan Matura a jako poslední i Roman Koudelka.

Švýcarské středisko je dějištěm teprve čtvrtého podniku SP, v minulém týdnu přišel o Světový pohár Harrachov, kde musel být program zrušen kvůli nedostatku sněhu.

Objev této sezony Schlierenzauer se odrazil k druhému triumfu v kariéře ze šestého místa, když ve finálovém kole jako jediný pokořil 140 metrů. Po čtvrtém startu mezi elitou se posunul na druhou příčku v pořadí SP.

Domácí Švýcaři zůstali bez medaile – lídr seriálu Simon Ammann byl čtvrtý před Andreasem Küttelem. Před ně se dostali i Nor Anders Jacobsen a Polák Adam Malysz. V neděli se bude v Engelbergu skákat znovu, pak už bude následovat Turné čtyř můstků.

více (včetně výsledků) se dočtete na Sport.cz

Foto: Engelberg (zdroj: sport.de)