Janne Ahonen predskokanom

Ostatnú sobotu sa na mostíku v Lahti odohrával závod fínskeho Veikkaus pohára. Víťazom v kategórii seniorov bol Ville Larinto. Návštevníci, ktorí v tento deň dorazili na kopec, mali postarané ešte o jednu zaujímavosť navyše a to návrat Janne Ahonena.

Najväčšou senzáciou v sobotu bol návrat Janne Ahonena na skokanský mostík. Kto by sa však tešil, že sa vracia do svetového pohára, bol by sklamaný. Janne sa tam predviedol zatiaľ iba ako predskokan. 10. Januára Fín oznámil svoj druhý návrat na mostíky. Udeje sa to však iba pri príležitostí zimných olympijských hier 2014 v Soči, kde si chce splniť svoj najväčší sen – získať olympijské zlato. V minulosti sa o to pokúšal už viackrát, ale musel sa uspokojiť iba s dvoma striebornými medailami z tímových pretekov. Všetci jeho fanúšikovia by mu tento krát zlatú medailu dopriali s veľkou radosťou.

Medzi skokanmi Janne vytŕčal najmä svojou „kamennou“ tvárou. Bol známi hlavne tým, že svoje emócie nedával takmer vôbec najavo, dokonca ani vtedy, keď stal na stupňoch víťazov. Keď sa ho redaktori pýtali na dôvod jednoducho im odpovedal: „Neprišli sme sa sem usmievať, ale súťažiť,“ uzavrel.

Zdroj: skijumping.pl
Foto: Janne Ahonen (autor: skijumping.pl)