Johan Remen Evensen ukončil kariéru!

Šokující zprávu nachystal pro své fanoušky světový rekordman Johan Remen Evensen. Nor na tiskové konferenci norského svazu oznámil ukončení své kariéry. Stalo se tak po tom, co ho kouč Norů Alexander Stöckl nenominoval na Mistrovství světa v letech na lyžích.

Poslední kapkou byla absence v norské nominaci na letecké MS
Sezóna 2011/2012 nebyla pro Johana Remena Evensena moc dobrá. V prvním závodě sezóny v Kuusamu bodoval pátým místem, ale poté musel čekat až na letecký víkend v Kulmu. Zde už se zdálo, že Nor nabírá formu (9. a 12. místo), ale v Team Tour to nepotvrdil. Výsledkem bylo, že chyběl ve výčtu jmen, které kouč Stöckl zařadil do nominace na letecký šampionát. ,,Opravdu jsem doufal, že bych mohl navázat na své loňské výkony, ale nešlo to podle plánu. Před měsícem mi Alex slíbil nominaci na MS, ale nechtěl jsem, aby vypadl někdo, kdo je lepší než já“, řekl Evensen. Přednost před ním tedy dostala pětice Anders Bardal, Tom Hilde, Rune Velta, Anders Fannemel a Bjoern Einar Romoeren. Následně šestadvacetiletý skokan ukončil kariéru. ,,Rozhodl jsem se v sobotu, hodinu po závodě v Oberstdorfu. Tělo říká, že má dost a já nemohu podávat výkony na takové úrovni, jakou bych si představoval. Ztratil jsem na váze a nemůžu se dostat na takovou, kterou bych měl mít . Skoky jsou pro mě spolu se zbytkem týmu nejdůležitější. Nekončím se skoky úplně, protože pocit, kdy letíte z můstku, nemůžete nikde jinde zažít,“ dodal Nor.

Končí světový rekordman a medailista z OH a MS
Svůj první závod ve SP absolvoval 6. 2. 2008 v norském Trondheimu a hned zaujal desátým místem. O týden později už zaznamenal v italském Pragelatu první pódiové umístění, když byl třetí. První velkou medaili získal se stříbrným norským týmem na MS v Liberci. Na olympijských hrách ve Vancouveru se radoval ze zisku bronzové medaile společně s norskými kolegy v závodě družstev. Letecký potenciál ukázal na MS v Planici, kde byl členem stříbrného družstva Norů. Své jediné vítězství ve SP si připsal 12. 2. 2011 ve Vikersundu. Ve Vikersundu se také zapsal zlatým písmem do historie skoku na lyžích, když vytvořil nový světový rekord 246,5 metru. Úspěšný rok 2011 zakončil další stříbrnou medailí v soutěži týmů na domácím světovém šampionátu v Oslu. Poslední závod absolvoval 18. 2. 2012 v Oberstdorfu a skončil šestadvacátý.

Zdroj: skijumping.de, skijumping-info.de
Foto: Johan Remen Evensen (autor: Michaela Vondrášková)